22:55 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Uudised
lühendatud link
147103

Terroristidega ei tohi semutseda, see on salvav madu, teatas Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova, kommenteerides Ameerika toetust terrorirühmitusele Jabhat al-Nusra Süürias.

TALLINN, 4. november — Sputnik. Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova kutsus Ameerika kolleege üles vabanema illusioonidest nagu saaks terroriste meelitada, taltsutada ja tantsitada.

Ta teatas sellest Hiina rahvusvahelisele raadiole antud intervjuus. "Meie ameerika kolleegidel on pettekujutlus, et terrorismi on võimalik meelitada, taltsutada ja tantsitada.

Terrorism on kui madu: soojendad teda rinnal, tema aga salvab. Temaga ei tohi mängida!" märkis Venemaa diplomaat, kommenteerides ameerika toetust Süüria terrorirühmitusele Jabhat al-Nusra. Zahharova kordas, et terrorismiga ei tohi semutseda.

"Me saame suurepäraselt aru, et nii Lääs, kui ka regionaalsed riigid on Jabhat al-Nusra'sse ja teistesse terrorirühmitustesse panustatud väga palju jõudu, raha ja muid vahendeid. Kuid nad on terroristid ja semutseda nendega ei tohi," hoiatas välisministeeriumi esindaja.

Tema sõnul räägib Jabhat al-Nusra hävitamata jätmine ameeriklaste poolt selget keelt, et nad on ta enda rinnale soojendada võtnud. See pole meil esimene kord Washingtoni taolise suhtumisega kokku puutuda," teatas Zahharova.

Diplomaat tuletas meelde, et omal ajal said USA toetatud modžaheedidest (Afganistani vastupanuvõitlejad — toim) maailma kõige hirmsam terroriorganisatsioon Al Qaeda, mis seejärel andis oma loojatele ränga hoobi.

"USA ei võtnud sellest õppust ja hakkas hiljem oma lühinägeliku poliitikaga kaudselt toetama Islamiriiki. An-Nusraga toimuv meenutab väga järjekordse terroristliku monstrumi ehitamist samas piirkonnas. Kuidas meie Ameerika kolleegid sellest ometi aru ei saa, on mul rakse öelda," laiutas Zahharova käsi.

Venemaa välisminister Sergei Lavrov on korduvalt toonitanud, et ilmselt seisneb USA Süürias plaan selles, et säilitada Jabhat al-Nusra rühmitus president Bashar Assadi kukutamiseks.

Just sellepärast rikkus Ameerika pool lubadust eraldada Jabhat al-Nusra teistest mõõduka opositsiooni rühmitustest. Reedel kordas välisminister järjekordselt, et Moskva ootab Washingtonilt endiselt opositsiooni ja terroristide vahel selget vahetegemist Süürias.

Sergei Lavrov kordas, et pärast USA ja Venemaa kaaseesistumisel toimunud pikki läbirääkimisi Rahvusvahelises Süüria toetusgrupis võeti ÜRO Julgeolekunõukogus vastu resolutsioon, milles esitati Süüria probleemi igakülgne lahendus.

Tagid:
terrorism, Jabhat al-Nusra, Maria Zahharova, USA, Süüria

Peamised teemad