16:32 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Uudised
lühendatud link
99 0 0

Nordica kavatseb koostöös oma uue strateegilise partneriga LOT Polish Airlines suurendada aastaks 2020 oma tütarfirma Regional Jeti lennukiparki 20-25 lennukini.

TALLINN, 4. november — Sputnik. Tuleva aasta jooksul kavatseb Nordica ja Poola lennufirma ühisettevõte Regional Jet osta juurde kolm lennukit, tänu millele luuakse juurde ka 70 uut töökohta. "Meie strateegias on kirjas, et lennukipark kasvab iga aastaga," ütles Regional Jeti uus juhatuse esimees Sven Kukemelk BNS-ile.

Kuigi Kukemelk ütles, et nad ei tahaks täpset lennukite arvu praegu avaldada, märkis ta, et aastaks 2020 peaks Regional Jeti lennukipargis olema 20-25 uut lennukit. Kukemelgi sõnul pole veel selge, mis liine need lennukid teenindama hakkavad.

Regional Jet, mis uusi lennukeid opereerima hakkab, kuulub 49 protsendi ulatuses LOT-ile ja 51 protsendi ulatuses Nordicale. Ettevõte tegeleb lennutegevuse igapäevase opereerimisega ja sinna on koondatud lennundusega seotud pädevused ja oskusteave, samuti erinevad tsiviillennunduses vajalikud litsentsid ja sertifikaadid.

Kommenteerides Nordica koostööd LOT Polish Airlines'iga, märkis Kukemelk, et see on mõeldud pikaajalisena. "See on strateegiline partnerlus ja me vaatame praegu koostööd 10 aasta perspektiivis, kuigi nii kaugele tulevikku ei näe kunagi," rääkis ta.

Nordica teatas reedel, et nad lõpetavad aasta kestnud koostöö Sloveenia lennufirmaga Adria Airways ning alustavad selle asemel koostööd Poola lennufirmaga LOT Polish Airlines, kellega hakatakse jagama ühist kommertsplatvormi, piletimüügisüsteemi ja liinikoodi.

"Nordica on jõudnud oma arengus uude etappi. Koostöö Kesk- ja Ida-Euroopa juhtiva lennufirmaga LOT võimaldab meil suurendada ärimudeli jätkusuutlikkust ning tagada ettevõtte finantsiline kindlus ja usaldusväärsus rahvusvahelisel lennundusturul," ütles Nordica juhatuse esimees Jaan Tamm.

Ta lisas, et LOT-i valmisolek tulla Nordica tütarfirma Regional Jet OÜ osanikuks näitab, et ka nemad võtavad koostööd tõsiselt ja näevad selles pikaajalist partnerlust, mitte lühiajalist projekti.

Tagid:
lennupark, koostöö, LOT Polish Airlines, Nordica, Poola, Eesti

Peamised teemad