11:56 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Uudised
lühendatud link
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
127133

Keskerakonna aseesimees Yana Toom märkis laupäeval Paides erakonna kongressil peetud poliitilises ettekandes, et Eestit on praegu valitsemas vastutustundetud noored mehed ja see olukord peab muutuma.

TALLINN, 5. november — Sputnik. Toom tunnistas, et tal ei ole laupäeval hea meel kongressi ees seista. "Kuid siiski on meil erakorraline kongress. Kuna Edgar Savisaar otsustas, et ei kandideeri ja ei osale tänasel kongressil, siis tema palvel teen poliitilise ettekande mina. Eks need on suured kingad, millesse astuda, sest eks sisuline poliitika on see, millega Edgar Savisaar on meie erakonda hingestanud," rääkis Toom.

Ta tõdes, et Eesti on muutuste ees. "Selleks, et muutused viiksid meid edasi ja et tähistada õnnestumisi, tuleb selgelt sõnastada, millega me rahul ei ole, mis meid Eesti ühiskonnas rõhub, et me enam vanaviisi ei saa," vahendas BNS Toomi sõnu.

Tema sõnul on hirm ja vaesus need, mis on Eesti arengule pidurit tõmmanud.

Keskerakonna esimeуы Edgar Savisaar
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Me elame ühiskonnas, kus domineerivad vastutustundetud noored mehed — peaminister, kes poseerib Ämari hävitajate taustal. Igasugused teised ministrid kasutavad tõsise näoga silte nagu "julgeolekurisk", "heidutus". Nad kütavad kirgi ja mängivad sõda. Eks see ole tähtis tunne. Kuid need noored mehed pole tegelikult sõda näinud, nad ei tea, kui õudne see on, millega nad mängivad," rääkis Toom.

Tema sõnul on need samad noored mehed ära keelanud igasuguse kriitika, nimetades neid, kes meelt avaldada soovivad, Kremli agentideks ja paadi kõigutajateks.

"Eesti saab olla iseseisev, kui Lääne-Euroopa ja Venemaa saavad omavahel pragmaatiliselt läbi ja tunnistatakse teineteise huvisid, samuti kaubeldakse, mitte ei kehtestata sanktsioone. Sest need ei tööta. Putin oma käitumist ei muuda, aga kahju saab Eesti tavaline inimene ja ka Vene inimene. Eriti maainimesed, kes on lõpuks sunnitud piima kraavi valama ja minema Soome ehitajaks," rääkis Toom.

Ta tõdes, et 12 aastat Euroopa Liidus (EL) on toonud eestimaalastele vaid skeptitsismi EL-i suhtes. "Tänased valitsemissüsteemid on kõike muud kui demokraatlikud. Liikmesmaad peavad oma huvide kuuldavaks tegemise eest aina karmimalt võitlema. Oma mõtetes ja hinges ei ole me täna Euroopa, sest me oleme liiga vaesed," rääkis Toom ja lisas, et sai alles laupäeval kõne inimeselt, kes kurtis, et ei saa tulla Keskerakonna kongressile, kuna tema talvesaapad on liialt kulunud.

Toom rõhutas, et alustada tuleb majanduspoliitika muutmisest ja tuleb selgeks saada, mida maksupoliitikaga soovitakse.

Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)

Samal teemal

Keskerakonna 1085 delegaati valivad parteile uue juhi
Ratas tunnustas Savisaare taandumise otsust
Raimond Kaljulaid: Savisaare poliitilisele pärandile ei ole kellelgi monopoli
Tagid:
areng, riik, kongress, Keskerakond, Yana Toom, Edgar Savisaar, Paide

Peamised teemad