11:07 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Uudised
lühendatud link
2410

Keskerakonna juhiks kandideeriva Jüri Ratase sõnul ei kavatse ta erakonna juhina partei senist poliitilist kurssi muuta, kuid teeb pingutusi, et otsida koostööd nende poliitiliste jõududega, kes aitavad Keskerakonna põhimõtteid ellu viia.

TALLINN, 5. november — Sputnik. "Sügav kummardus Edgar Savisaare ees, tema panus Eesti taastamisel ja riigi ülesehitamisel on hindamatu. Loodan ja usun, et Savisaare poliitikutee Keskerakonnas kestab kindlasti edasi," ütles Ratas. Ta tõdes, et Keskerakond on näinud paremaid ja halvemaid aegu, kuid alati ühtsena edasi läinud. "Oleme siin, et jääda," rõhutas Ratas.

Tema sõnul ei kandideeri ta, et kaptenina laeva kurssi muuta. "Pean kurvastama konkurente, kes on üles loetlenud, mida kõike peab Keskerakond teisiti tegema. Kinnitan üheselt, Keskerakond ei paindu ega murdu. Meie programmilised eesmärgid on paigas. Lähtume alati valijate soovidest," ütles Ratas ja lisas, et kellelgi pole õigust erakonnale midagi ette kirjutada, vahendas BNS.

Keskerakonna peakontor Tallinnas
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ratase kinnitusel peab Keskerakonna juhtimine muutuma selgeks ja laiapõhjaliseks. Samuti peavad olema korras erakonna rahaasjad. "Üle jõu käivad kampaaniad ja garantiikirjad peavad jääma minevikku," märkis Ratas. 

Tema hinnangul vajab erakond rohkem koostööd. "Toetan koostööd erakondadega, kellega saame Keskerakonna programmi ellu viia," rõhutas Ratas. Tema sõnul on viimased valitsused ehitanud müüre ja viinud Eesti seisakusse.

"Rahvastikukriisi lahendamine on meie eesmärk," rõhutas Ratas rahvaarvu kasvu vajadust. "Kõige olulisem on rahvastikukriisi lahendamine ja väljarände pidurdamine," ütles Ratas oma kõnes.

Ratase meelest tuleb korrastada ka riigiettevõtete juhtimine ja teha vajalikud investeeringud. "Aitab jutust, on aeg tegutseda," märkis Ratas, kelle hinnangul vajab Eesti kohaliku tulubaasi taastamist ja omavalitsuste õiguste suurendamist. "Lubamatu on inimeste vastandamine rahvuse, soo või maailmavaate alusel."

Keskerakonna eesmärk on Ratase sõnul võita absoluutne enamus Tallinnas ja parandada positsioone mujal Eestis. "Meil on vastutus Eesti iseseisva riigi ja rahva ees," ütles Ratas. Ühtlasi kinnitas Ratas, et kongressi juhi valimisel kaotuse saanuna ei lahku ta erakonnast ja jätkab partei toetamist.

Samal teemal

Toom: Eestit juhivad vastutustundetud noored mehed
Ratas tunnustas Savisaare taandumise otsust
Tõuse üles ja läheme ära
Tagid:
kongress, Keskerakond, Jüri Ratas, Edgar Savisaar, Paide, Eesti

Peamised teemad