11:02 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Uudised
lühendatud link
106 0 0

Keskerakonna kongress valis laupäeval Paides erakonna uueks esimeheks Jüri Ratase.

TALLINN, 5. november — Sputnik. Ratas kogus 654 delegaadi hääle, tema vastaskandidaat Yana Toom sai 348 häält. Kehtetuid sedeleid oli üheksa. Kokku oli sedeleid hääletuskastis 1011, välja jagati neid 1016.

Paide kesklinnas asuvas E-Piima spordihallis toimus laupäeval Keskerakonna XVI, erakorraline kongress, kus 1085 delegaati valisid parteile uue juhi. Lisaks erakonna esimehele valiti kongressil uued liikmed ka juhatusse.

Keskerakonna esimeуы Edgar Savisaar
© Sputnik / Вадим Анцупов

Juhatusse osutusid valituks Mailis Reps, Kadri Simson, Enn Eesmaa, Jaak Aab, Taavi Aas, Aadu Must, Mihhail Kõlvart, Yana Toom, Anneli Ott, Raimond Kaljulaid, Olga Ivanova, Mihhail Korb, Siret Kotka ja Jaanus Karilaid. 14-kohalisse juhatusse kandideeris 32 kandidaati.

Päevakorras oli ka põhikirja muudatuste vastuvõtmine, ülevaated erakonna volikogu ja aukohtu tegevusest, poliitilise avalduse vastuvõtmine ning ülevaate saamine nii riigikogu Keskerakonna fraktsiooni kui ka Euroopa Parlamendi tegevusest.

Esimehe kohale registreeriti esialgu kuus kandidaati: Edgar Savisaar, Jüri Ratas, Yana Toom, Peeter Ernits, Heimar Lenk, ja Marika Tuus-Laul. Erakonna kauaaegne juht Edgar Savisaar teatas reedel siiski oma kandidatuurist loobumisest, kirjutas Sputnik varem.

Samal teemal

Keskerakond: Rõivase suutmatu valitsus tuleb välja vahetada
Ratas ei kavatse erakonna poliitilist kurssi muuta
Toom: Eestit juhivad vastutustundetud noored mehed
Keskerakonna 1085 delegaati valivad parteile uue juhi
Tagid:
esimees, kongress, Keskerakond, Jüri Ratas, Paide

Peamised teemad