09:49 19. Jaanuar 2018
Tallinn-3°C
Kuula otse
Keskerakonna peakontor

Ratas soovib Savisaarega koostööd

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
12 0 0

Keskerakonna esimeheks valitud Jüri Ratas avaldas lootust, et senine esimees Edgar Savisaar võtab vastu pakkumise asuda auesimehe kohale.

TALLINN, 5. november — Sputnik. "Näen, et tema roll võiks olla aktiivne, kui meie nii väärikas liige ütleb, et auesimehe positsioon talle sobib," sõnas Ratas. Ta lisas, et kui Tallinna linnapea kohalt tagandatud Savisaar peaks vajama majanduslikku tuge, siis Keskerakond on valmis teda vastavalt võimalustele toetama, teatas ERR.

Savisaar pole Ratase valimist erakonna juhiks kommenteerinud, kuid kell 21.20 paiku ilmus tema Facebooki lehele postitus viitega ajalehele Helsingin Sanomat antud usutlusele, mida ta kommenteeris lakoonilise märkusega: "Olen siin." Ajalehele ütles Savisaar, et jätkab poliitikas ja Keskerakond on tema loodud.

Keskerakonna kongress valis laupäeval Paides erakonna uueks esimeheks Jüri Ratase, kirjutas Sputnik varem. Ratas kogus 654 delegaadi hääle, tema vastaskandidaat Yana Toom sai 348 häält. Kehtetuid sedeleid oli üheksa. Kokku oli sedeleid hääletuskastis 1011, välja jagati neid 1016.

Keskerakonna esimehe kohale registreeriti esialgu kuus kandidaati: Edgar Savisaar, Jüri Ratas, Yana Toom, Peeter Ernits, Heimar Lenk, ja Marika Tuus-Laul. Erakonna kauaaegne juht Edgar Savisaar teatas reedel siiski oma kandidatuurist loobumisest.

Samal teemal

Keskerakond valis erakonna uueks esimeheks Jüri Ratase
Ratas ei kavatse erakonna poliitilist kurssi muuta
Keskerakonna 1085 delegaati valivad parteile uue juhi
Tõuse üles ja läheme ära
Tagid:
aseesimees, esimees, kongress, Keskerakond, Jüri Ratas, Edgar Savisaar, Eesti

Peamised teemad