03:48 20. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1588
  • RUB73.5585
Seekordne veganfestival kujunes läbi aegade suurimaks

Seekordne veganfestival kujunes läbi aegade suurimaks

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
1731

Laupäeval Tallinnas toimunud veganfestivali külastas 4000 inimest nii Eestist kui ka välismaalt.

TALLINN, 6. november — Sputnik. Tallinna Kultuurikatlas toimus laupäeval kella 11-17 juba kuuendat aastat järjest Baltimaade vanim veganfestival. Seekordne mess kujunes läbi aegade suurimaks — üritust külastas 4000 inimest Eestist ja välismaalt, oma tegemisi tutvustas üle 100 osaleja, vahendas BNS.

Taimetoidumessil osalenud ettevõtted ja organisatsioonid pakkusid laias valikus taimetoitu, eetilisi kaupu, riideid ja kosmeetikat, jagasid külastajatele infot ja retsepte. Kohapeal toimusid mitmed loengud ja filmiesitlused ning tooršokolaadi töötuba.

Taimetoidumessi populaarseimad loengud olid vestlusring "Aktiivne eluviis ja taimetoit" ning Montana Ülikooli filosoofia ja religioonide professori, filosoofi ja loomaõiguste aktivisti Lisa Kemmereri loeng veganlusest.

Messil esitleti kolme murrangulist dokumentaalfilmi: "Cowspiracy", "Kasvavad linnad" ja "Karusnahas".

Taimetoidumessi korraldavad vabatahtlikud organisatsioonidest Eesti Vegan Selts, MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja Loomade Nimel ning Kultuurikatel.

Ürituse õnnestumisele panid õla alla rahvusvaheline fond VegFund, kodumaine ökoloogiliste puhastustoodete tootja Mulieres ja interjöörikujundaja Space Productions.

Tagid:
taimetoidumess, Eesti Vegan Selts, Lisa Kemmerer, Balti riigid, Tallinn

Peamised teemad