03:49 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Uudised
lühendatud link
3930

Moskval ja Washingtonil on Aleppo relvarahu kasutegurist erinev arusaam, ütles Vene kaitseministeeriumi ametnik pühapäeval vastuseks USA väitele, et humanitaarpausidest ei ole olnud midagi kasu.

TALLINN, 6. november — Sputnik. USA välisministeeriumi pressiesindaja John Kirby sõnul ei ole olnud mingit tulu Venemaa korraldatud humanitaarpausidest, mille ajaks on avatud koridorid Aleppost lahkuda soovivatele mässulistele ja tsiviilelanikele, vahendas BNS.

"Niisugused avaldused näitavad taas, kuivõrd erinevad välisministeeriumi ja meie arusaamad humanitaarpauside kasust," ütles Vene kindralmajor Igor Konašenkov.

"Nagu näha, on kasulik abi välisministeeriumi mõistes vaid veokikolonnidest, mis saadetakse inspektsiooni- ja kontrolliõiguseta, suurekaliibriliste miinipildujate saatel ainult Aleppo idaossa," sõnas ta.

"Sellest vaatepunktist ei ole mässajatele äsjasest humanitaarpausist tõesti mitte mingit kasu, " lisas Konašenkov. Venemaa jaoks on humanitaarpausid inimeste aitamiseks, rõhutas kaitseministeeriumi esindaja.

Ta heitis USA-le ette ka kohustuste täitmatajätmist ja ütles, et Venemaa ei ole saanud Ühendriikidelt Süüria terroriorganisatsioonide asukoha kaarte ega koordinaate, mis lihtsustaks nende ründamist.

Venemaa kuulutas reedel Aleppos välja kümnetunnise humanitaarpausi ning avas kaheksa koridori linnast lahkumiseks — kaks mässajatele ja kuus rahulikele elanikele.

Tagid:
humanitaarpaus, relvarahu, Igor Konašenkov, John Kirby, Aleppo, USA, Venemaa

Peamised teemad