14:07 22. August 2017
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Illustratiivne foto

Riiklik lepitaja kutsub kokku tervishoiutöötajate ümarlaua

© Sputnik / Антон Денисов
Uudised
lühendatud link
2711

Riiklik lepitaja korraldab järgmise nädala neljapäeval ümarlaua, kus püüab leida vastust, kuidas täita üleriigilist kollektiivlepingut tingimustes, kus tervishoiutöötajate üleplaanilise töö osakaal aina suureneb ja selle tasustamise koefitsiente üha vähendatakse.

TALLINN, 6. november — Sputnik. Riiklik lepitaja Henn Pärn kirjutas kolmapäeval Sotsiaalministeeriumile, et Haigekassa eelarves on väidetavalt 200 000 haigusjuhtu lepingutega katmata ning ümarlaual asuvad pooled otsima vastust, mida see tähendab haiglatele ja seal töötavale personalile.

Lepitaja pakub esialgseks aruteluks välja kõige enam küsimusi tekitavad teemad, millest üks on see, et statsionaarses ravis on pidevate ravijuhtude arvu vähenemisest tingitud surve ületööle — eriti nendel erialadel, kus erakorralise ravi osakaal on suur, vahendas BNS.

Lepitaja püüab vastust leida küsimustele, kuidas peaks haigla toimima, kui leping on täidetud, samas aga on uus erakorraline patsient EMO-s ootel.

Tervishoiutöötajad võivad alustada uut streiki
© Sputnik / Вадим Анцупов

Samuti vajab lahendust probleem, kuidas peaks arst koostama raviplaani, kui ühel kaalukausil on ravikvaliteedist tingitud vajadused ja teisel lepinguline ravijuhu hind, mida ei tohi ületada.

Riikliku lepitaja menetluses on kollektiivne töötüli Eesti Arstide Liidu, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu, Eesti Õdede Liidu ja Eesti Haiglate Liidu, Eesti Kiirabi Liidu ja Eesti Perearstide Seltsi vahel seoses üleriigilise kollektiivlepingu sõlmimisega.

Riiklik lepitaja on esitanud osapooltele kollektiivlepingu projekti aastateks 2017-2018. Tervishoiutöötajate esindajad on vastanud, et nad ei võta ühtegi riikliku lepitaja poolt tehtud ettepanekut vastu, kuni ei ole selge Haigekassa pikaajaline jätkusuutlik rahastamine.

Ümarlauale on oodatud osalema lisaks töötüli osapooltele Haigekassa, Sotsiaalministeeriumi, Rahandusministeeriumi ja Riigikogu sotsiaalkomisjoni esindajad ning WHO Eesti esinduse juht.

Samal teemal

Tervis on kallis
Tervishoiutöötajad korraldavad 20. septembril hoiatusstreigi
Tagid:
ümarlaud, tervishoid, tervis, Eesti Haigekassa, sotsiaalministeerium, Eesti Arstide Liit, riiklik lepitaja, Henn Pärn, Eesti

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  4
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  23
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  11