03:27 20. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
Venemaa Balti laevastiku laev

Vene sõjalaevad korraldavad kolmapäeval Läänemerel raketilaskmisi

© Sputnik / Игорь Зарембо
Uudised
lühendatud link
2422

Korvetid Stoikii ja Soobrazitelnõi peavad 9. novembril Vene Balti laevastiku mereväljaõppealadel raketiõppusi, teatas Vene kaitseministeerium pühapäeval.

TALLINN, 6. november — Sputnik. Sõjalaevade meeskonnad harjutavad mereväeõppustel "merelahingelemente peal- ja allveesihtmärkide vastu, viies läbi laevavastase raketisüsteemi Uran laskmisi kujuteldava vastase laevarühma simuleerivate sihtmärkide pihta", teatas Vene kaitseametkond oma veebilehel, vahendas BNS.

Õhusihtmärkide vastu katsetatakse raketisüsteemi Redut. Lisaks ühisnavigeerimisele ja —manööverdamisele harjutavad laevad allveelaevatõrjeülesandeid ning peavad pardal õppusi kahjutõrje, radiatsiooni, keemia- ja bioloogilise kaitse alala ning harjutavad sabotaaživastast kaitset ankrus ja seilates," lisati teates.

Stoikii ja Soobrazitelnõi on mitmeotstarbelised korvetid, mis on suutelised hävitama pealveelaevu, lennukikandjaid, allveelaevu ning pakkuma meredessandile tuletoetust.

Uran on laevatõrjerakettidega Kh-35 varustatud lahingraketiheitja, mis on võimeline tabama kuni 5000-tonnise veeväljasurvega raketi-, torpeedo- ja sõjalaevu.

Redut on merel baseeruv vertikaalse stardiseadeldisega õhutõrje raketiheitja, mis on mõeldud hävitaja, ristleja ja korveti tüüpi laevadele.

Tagid:
Soobrazitelnõi, Stoikii, õppused, rakettid, Vene kaitseministeerium, Vene Balti laevastik, Läänemeri

Peamised teemad