08:35 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Tallinna Lennujaama nõukogu liige Kalle Palling

Reformierakonna saadikud lahkuvad riigiettevõtete nõukogudest

© Фото: riigikogu.ee/Erik Peinar
Uudised
lühendatud link
24 0 0

Riigikogu Reformierakonna parlamendiliikmed esitasid pühapäeval avalduse, millega soovivad enda tagasikutsumist riigile kuuluvate ettevõtete nõukogudest.

TALLINN, 6. november — Sputnik. "Lahkume nõukogudest sirge seljaga, sest oleme seda tööd teinud ausalt, professionaalselt ja pühendunult," kirjutasid riigile kuuluvate ettevõte nõukogudest lahkuvad Reformierakonna saadikud enda avalduses, vahendas BNS.

"Oleme lähtunud rahvale parlamendis antud vandest esindada Eesti riigi ja rahva huve. Samas näeme, et rahulik ja lahendustele suunatud poliitiline arutelu nõukogude töös osalemise üle on hetkel halvatud. Poliitmängudest laetud loosungitega vehkimine pole Eesti rahva, parlamendi ega ettevõtete huvides. Pigem heidab see varju Eestile, seda maailmas ebakindlatel aegadel," kirjutasid Reformi erakonna saadikud.

"Selles mängus me ei osale ning vilistame selle katki, kui kasutada sporditermineid," seisab avalduses. "Eesti riigis on palju olulisemaid küsimusi ja probleeme, millega valitsus ja riigijuhid peavad tegelema. Kindlalt kaitstud Eesti, majanduskeskkond, taristuarendus ja parem tulevik Eesti peredele on see, millega tuleb tegeleda ja ühisosa hoida."

Parlamendiliikmete ja poliitikute osalemine äriühingute, sihtasutuste, mittetulundusühingute ja institutsioonide töös vajab reformierakondlaste hinnangul terviklikku, korrektset ja läbipaistvat lahendust.

"See arutelu on alanud ja ootame, et see saaks ka sellise õigusliku raamistiku, et seda ei saaks oma riigile varju heitmiseks kasutada," seisab kaheksa allakirjutanu avalduses. "Arutelu peab kindlasti olema laiem, Riigikogu liikme rollist ja võimalustest ettevõtlusega tegeleda."

Teema puudutab allakirjutanute sõnul kogu Riigikogu ning küsimust, kas Riigikogu liikmed peaks olema seotud ettevõtlusega.

"Meie arvamus on, et peaks, sest nii mõistetakse ka majanduskeskkonna muresid paremini kui klaasist akvaariumis istudes. Seega, uut korda on vaja, põhiseadusega kooskõlas olevad lahendused on olemas," seisab nõukogudest lahkunud reformierakondlaste ühisavalduses.

Avalduse kirjutasid Eesti Posti nõukogu liige Aivar Sõerd, Tallinna Lennujaama nõukogu liige Kalle Palling, Eesti Posti ja Eesti Teede nõukogu liige Meelis Mälberg, EVR Cargo ja Maaelu Edendamise SA nõukogu liige Peep Aru, Eesti Liinirongide nõukogu liikmed Remo Holsmer ja Toomas Kivimägi, Eesti Lootsi nõukogu liige Valdo Randpere ja Riigi Kinnisvara nõukogu liige Yoko Alender.

Samal teemal

Nebokat kritiseerib koalitsioonipartnereid nõukogu liikmete kaasuses
Ettevõtlusminister toetab riigikogulaste riigifirmade nõukogudest tagasi kutsumist
Tagid:
tagasikutsumine, nõukogu, riigiettevõte, Reformierakond, Aivar Sõerd, Kalle Palling, Eesti

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  51
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  70
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  77