12:19 22. August 2017
Tallinn+ 13°C
Kuula otse
Välisminister Jürgen Ligi

Välisminister avab järgmisel nädalal Rumeenias Eesti saatkonna

© REUTERS / LEHTIKUVA
Uudised
lühendatud link
3610

Välisminister Jürgen Ligi avab järgmisel nädalal Rumeenia pealinnas Bukarestis Eesti saatkonna.

TALLINN, 6. november — Sputnik. Välisminister Jürgen Ligi on tuleva nädala esmaspäeval visiidil Rumeenias, ta kohtub Rumeenia välisministri Lazăr Comănescuga ning avab Eesti saatkonna, vahendas BNS.

Kohtumisel on ministritel kavas arutada Eesti ja Rumeenia suhteid ja päevakajalisi EL-i teemasid — sealhulgas EL-i tulevikku, idapartnerlust, rändekriisi ning ettevalmistusi Eesti eesistumiseks EL-is. Samuti räägitakse julgeolekust, Türgist, Ukrainast ning Süüriast.

Eesti ja Rumeenia leppisid juba 2014. aasta lõpus kokku, et avavad mõlemas riigis saatkonnad. Eesti suursaatkond Bukarestis juba töötab. Eesti suursaadik Rumeenias on Ants Frosch.

Tagid:
saatkond, Jürgen Ligi, Bukarest, Rumeenia, Eesti

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  3
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  19
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  7