00:18 27. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1819
  • RUB90.2935
Uudised
lühendatud link
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
4710

Sotsiaaldemokraadid ja IRL tegid esmaspäeval peaminister Taavi Rõivasele ettepaneku tagasi astuda ning sotside esimees Jevgeni Ossinovski ütles, et Eesti järgmine peaminister on ilmselt Jüri Ratas.

TALLINN, 7. november — Sputnik. Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles esmaspäeval, et riigikogus on nii-öelda kompimiskõnelused võimaliku uue koalitsiooni teemal käinud juba pool aastat ja kompijaid on olnud kõigist fraktsioonidest, vahendas rahvusringhääling.

Keskerakonna uus juht ütles vastuseks "Aktuaalsele kaamera" küsimusele, kas ja kes on käinud talle ministrikohti pakkumas, et viimasel kolmel-neljal päeval on ta vestelnud praktiliselt kõigi riigikogu fraktsioonide esindajatega ning on olnud nii üldisi kui ka konkreetsemaid vastutusvaldkondi puudutavaid jutuajamisi.

"Olen Reformierakonnast rääkinud eeskätt riigikogu liikmetega, aga tõsi, et ka mõne valitsuse liikmega," ütles Ratas, soovimata konkreetseid nimesid nimetada.

Kompimiskõnelused on Ratase sõnul toimunud riigikogus juba poole aasta jooksul ja kombitud on kõigi fraktsioonide poolt, sest koalitsioon ei olnud juba alustades väga koostööaldis ning praegu soovivad kõik erakonnad, et seisakust saaks edasi liikuda.

Rääkides koostööleppest Ühtse Venemaaga, kinnitas Keskerakonna juht, et see protokoll on olnud juba mitmeid aastaid külmutatud, selle raames pole olnud mingit tööd ega kontakte.

"Selge on see, et nii kaua, kuni riikidevahelised suhed on nii halvas seisus nagu on nad täna, selle protokolli raames mingisuguseid kontakte või koostööd ei tehta," ütles ta.

Edgar Savisaare kohta lausus Ratas, et enamiku keskerakondlaste hinnangul oleks ta väga väärikas inimene erakonna auesimehe kohale, aga ilma tema enda nõusolekuta ei saa talle seda ametikohta anda.

Isamaa ja Res Publica Liiduga ühendab Keskerakonda Ratase sõnul peamine küsimus Eesti ühiskonnas, kuidas saada üle rahvastikukriisist ja rahvaarv tõusuteele viia.

"Üld- või väga konkreetselt ühisosa on Eesti majanduspoliitika, ettevõtluspoliitika, kindlasti ka regionaalpoliitika, kus me leiame ühise osa," loetles ta.

Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
Tagid:
Keskerakond, Jüri Ratas, Edgar Savisaar, Eesti

Peamised teemad