12:23 02. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0936
  • RUB86.4750
Uudised
lühendatud link
USA presidendivalimised 2016 (105)
3810

Kui USA teisipäevased presidendivalimised peaks võitma demokraatide kandidaat Hillary Clinton, algab juba kolmapäeval Venemaa-poliitika ülevaatamine, ütles endine USA suursaadik Moskvas Michael McFaul, keda peetakse Clintoni lähikondlaseks.

TALLINN, 8. november — Sputnik. Küsimusele, kas Clintoni valimisvõidu puhul on oodata uusi Vene-vastaseid sanktsioone Süüria ja küberrünnakute pärast, vastas McFaul: "Ausalt öeldes, ei tea. Tean kindlalt, et kui Clinton võidab valimised, siis juba kolmapäeval algab Venemaa-poliitika tõsine eritelu."

"Just nii käis see 2008. aastal, kui Venemaa-poliitika eest vastutasin mina. Minu ennustuse kohaselt pärast seda, kui uus administratsioon astub 21. jaanuaril 2017 ametlikult ametisse, vaatavad Valge Maja ja riigi julgeolekunõukogu esimese asjana üle Venemaa-poliitika," ütles McFaul, kes oli 2009.-2012. aastani president Barack Obama nõunik Venemaa ja Euraasia asjus, vahendas BNS.

"Alles pärast seda langetatakse otsus neis keerulistes küsimustes, mida te mulle esitate. Seejuures kaalutakse kõiki võimalusi, nii sanktsioonide vähendamist, kaotamist kui ka tugevdamist."

"Täpselt samamoodi võetakse läbi Süüria-poliitika, eriti lennukeelualade loomine," arvas McFaul. Samas tõdes ta, et ennustusi on raske teha. "Esiteks tuleb lasta inimestel keskenduda oma ülesannetele. Teiseks ei tea me esialgu, kes pääsevad Clintoni meeskonda," sõnas McFaul.

Teema:
USA presidendivalimised 2016 (105)

Samal teemal

Clintonil on kaks päeva enne USA valimisi arvamusküsitlustes edumaa
Ekspert: Clinton teeb apsakaid, Trumpil on vaid loosungid
Tagid:
valimisvõit, presidendivalimised, sanktsioonid, Michael McFaul, Hillary Clinton, USA, Venemaa

Peamised teemad