19:37 16. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1260
  • RUB75.0816
Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme

Helme: Trumpi võit vähendab sõjalise konflikti ohtu Eestis

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
3840

Donald Trumpi valimine USA presidendiks vähendab sõjalise konflikti puhkemise ohtu Eestis, ütles Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

TALLINN, 9. november — Sputnik. Helme hinnangul hakkab Trump suure tõenäosusega keskenduma Ameerika "suurekstegemisele" ja pöörab vähem tähelepanu igasugustele varioperatsioonidele konkureerivates suurriikides, vahendas BNS Helme sõnu.

"Seetõttu ei ole Venemaal põhjust aktiivselt Ühendriikidele varvaste peale astuda ning mitte kruvida pingeid ja provotseerida konflikti Baltikumis. Seda enam, et Trumpi reaktsioon oleks tõenäoliselt väga jõuline. Tänu Trumpile jääb ära sõda Venemaaga vähemalt lähitulevikus," ütles Helme.

Helme avaldas hämmeldust poliitikute ja analüütikute üle, kes pärast Putini kiiduavaldusi Trumpile asusid kuulutama, et viimane on Venemaale kasulik kandidaat.

"Kui Putin kedagi kiidab, siis mitte suusoojaks, vaid selge tagamõttega. On täiesti ilmne, et Putini kiitus mõjub lääneriikides punase rätikuna, õhutades Trumpi vastast hüsteeriat. See oligi Kremli eesmärk — mängida kaardid kätte Clintonile kui pehmemale ja Venemaale sobivamale kandidaadile. Täiesti mööda vaadatud on ka sellest, et ajalooliselt on USA vabariikliku partei tegelik poliitika Venemaa suhtes olnud oluliselt järjepidevam ja tõhusam kui demokraatlikul parteil," sõnas Helme.

EKRE esimehe hinnangul on sama naiivselt suhtutud Trumpi kommentaari, et Venemaaga tuleb hästi läbi saada. "Ka Eesti tahab Venemaaga hästi läbi saada. Kas see tähendab seda, et me laseme endale pähe istuda? Ei tähenda. Trump võib olla poliitikas kogenematu ja seetõttu ettearvamatu, aga ta ei lase endale pähe istuda," sõnas Helme.

Ta kinnitas, et USA ajakirjandus ja küsitlusfirmad on korrumpeerunud. "Meedia tegi varjamatut propagandat Clintonile, küsitlusfirmad avaldasid järjepidevalt valetulemusi, et valijaid mõjutada. Me võime siit tõmmata väga selged paralleelid ka oma kodutanumale. Samasugused manipulatsioonid toimuvad ka meil," sõnas Helme.

Tema sõnul on USA demokraatliku partei propaganda ja meediahüsteeriaga kaasa läinud ka Eesti poliitikud. "Järgmine USA suursaadik on juba Trumpi poolt saadetud. Tahaks näha, kuidas meie poliitikud hakkavad nüüd uue suursaadikuga liitlassuhteid arendama," sõnas Helme.

EKRE esimehe sõnul näitab Trumpi võit ka seda, et vastuseis globalistlikule ideoloogiale on maailmas tõusuteel. "Üha rohkem inimesi kogu maailmas ei taha mingisugust multikultit, mida USA-s jutlustavad demokraadid ning Euroopas ja Eestis sotsid. Rahvad ei taha immigratsiooni ja globalismi. Rahvad tahavad oma kodus elada omamoodi," sõnas Helme.

Tagid:
propaganda, konflikt, EKRE, Donald Trump, Hillary Clinton, Vladimir Putin, Eesti, USA, Balti riigid

Peamised teemad