10:16 17. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1260
  • RUB75.0816
USA presidendivalimised kaotanud Hillary Clinton

USA presidendivalimised kaotanud Clinton pidas lõpukõne

© AFP 2018 / Brendan Smialowski
Uudised
lühendatud link
USA presidendivalimised 2016 (102)
2210

USA demokraatide presidendikandidaat Hillary Clinton pöördus pärast hävitavat kaotust vabariiklaste kandidaadile Donald Trumpile kolmapäeval toetajate poole.

TALLINN, 9. november — Sputnik. Ta kutsus poolehoidjaid valimistulemusega leppima ja ütles, et võlgneb Trumpile eelarvamusvaba suhtumise ja "võimaluse juhtida". Ameerika demokraatia sõltub "võimu rahumeelsest üleminekust", vahendas BNS Clintoni sõnu.

Clinton ütles New Yorgi hotelli kogunenud toetajatele, et möödunud valimiskapmaania oli talle suur au, üks suuremaid elus, kuid tulemus on "valus". Clintoni sõnul ei teinud ta aga pingutusi iseenda, vaid "riigi nimel, mida me armastame".

Ta lubas teha koostööd presidendiks valitud Trumpiga ja soovitas demokraatidel anda talle võimalus sügavalt lõhestunud riiki juhtida.

"Eile õhtul õnnitlesin ma Donald Trumpi ja tegin ettepaneku koostööks riigi hüvanguks," ütles valimised kaotanud Clinton esimeses avalikus ülesastumises pärast Trumpi ootamatult ülekaalukat võitu.

"Ma loodan, et temast saab edukas president kõigile ameeriklastele," lisas ta pisaraid tagasi hoides. "Me nägime, et meie riik on lõhenenud sügavamalt, kui me arvasime."

Clinton tunnistas, et tal on kahju, et ta valimisi ei võitnud. "See on valus ja see kestab mõnda aega," sõnas ta.

USA presidendivalimised kaotanud Hillary Clinton juhib üleriigilises rahvahääletuses napilt, kuid mitu miljonit sedelit on veel lugemata.

Häältelugemise edenedes ei pruugi Clintoni ülekaal kehtima jääda, ehkki lugemine on pooleli peamiselt osariikides, mis kalduvad toetama demokraate.

Kõige rohkem hääletussedeleid on lugemata Californias, Washingtoni osariigis, New Yorgis, Oregonis ja Marylandis, aga kõigis neis võitis Clinton.

Associated Pressi andmetel on ligi 125 miljonist loetud häälest saanud Clinton 47,7 ja valimised võitnud Donald Trump 47,5 protsenti.

Teema:
USA presidendivalimised 2016 (102)
Tagid:
toetajad, lõpukõne, presidendivalimised, Donald Trump, Hillary Clinton, USA

Peamised teemad