08:05 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Valimised USA-s

Ameeriklastele ei meeldi presidendivalimiste süsteem

© REUTERS / BRIA WEBB
Uudised
lühendatud link
101 0 0

USA presidendi valib valijameeste kogu, mis koosneb 538 valijamehest. Iga osariigi valijameeste arv on võrdne sellest osariigist valitavate senaatorite ja Esindajatekoja liikmete arvuga.

TALLINN, 10. november — Sputnik. Sputnik.Arvamused küsitluse tulemuste kohaselt tahaks valdav enamus ameeriklastest (60%) USA valimissüsteemi muutmist. Seejuures leiavad peaaegu pooled ameeriklased (45%), et tuleks täielikult üle minna süsteemile "üks inimene — üks hääl". Küsitluse viis läbi uurimisfirma TNS UK infoagentuuri ja raadio Sputnik tellimusel.

Küsimusele "Kas te olete rahul USA hääletussüsteemiga" vastas 15% ameeriklastest, et pooldaksid üleminekut uuele hääletamise algoritmile, mis ühendaks kehtiva süsteemi põhimõtted süsteemiga "Üks inimene — üks hääl". Kõigest 22% USA elanikest arvavad, et süsteem peaks jääma endiseks, 16% vastasid "ei tea" ja 2% pakkusid muid vastusevariante.

Kas USA elanikud tahaksid kehtivat hääletussüsteemi muuta?
Kas USA elanikud tahaksid kehtivat hääletussüsteemi muuta?

USA presidendi valib valijameeste kogu, mis koosneb 538 valijamehest. Iga osariigi valijameeste arv on võrdne sellest osariigist valitavate senaatorite ja Esindajatekoja liikmete arvuga. Lisaks kuulub sinna kolm valijameest Columbia föderaalringkonnast. Peresidendikandidaat peab võiduks saama vähemalt 270 valijamehe häält.

Küsitlus viidi läbi informatsiooniagentuuri ja raadio Sputnik tellimusel uurimisfirma TNS UK poolt 3. kuni 7. novembrini 2016 USA-s, küsitluses osales 1012 respondenti vanuses 18 kuni 64 aastat. Valim esindab USA elanikkonda vanuses 18-64 aastat. Valimi maksimaalne viga andmete osas riigi kohta tervikuna moodustab +/- 3,1% usaldatavuse tõenäosuse 95% juures.

Õiend Sputnik.Arvamused projekti kohta
Rahvusvaheline avaliku arvamuse uuringu projekt käivitati jaanuaris 2015. Projekti partneriteks on tuntud avaliku arvamuse uuringufirmad Populus, Ifop ja Forsa. Sputnik.Arvamused projekti raames viiakse Euroopa riikides ja USA-s regulaarselt läbi avaliku arvamuse küsitlusi aktuaalsemates sotsiaalsetes ja poliitilistes küsimustes.

Sputnik (sputniknews.com) on uudisteagentuur ja raadio multimeedia esindustega kümnetes riikides. Sputnik haldab võrgulehti enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Tutvuge teiste Sputnik.Arvamused uuringutega:
http://sputniknews.com/trend/sputnik_polls_2016/

Tagid:
valimised, president, USA

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47