01:37 21. Veebruar 2018
Tallinn-10°C
Kuula otse
Krimmis tabati Ukraina luure diversandid

FSB tabas Krimmis Ukraina diversandid

© Sputnik / Макс Ветров
Uudised
lühendatud link
25 0 0

FSB väitel peeti kolmapäeval Sevastopolis kinni Ukraina sõjaväeluure diversioonirühm. Ukraina kaitseministeerium lükkas Vene julgeolekuteenistuse teate tagasi.

TALLINN, 10. november — Sputnik. Venemaa föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) töötajad pidasid kolmapäeval Sevastopolis kinni Ukraina sõjaväeluure diversioonirühma, teatas FSB neljapäeval.

"FSB pidas 9. novembril Sevastopolis kinni Ukraina kaitseministeeriumi luurepeavalitsuse diversioonirühma liikmed, kes kavandasid rünnakuid Krimmi sõjaväe- ja elutagamistaristu objektide vastu," öeldi teates, edastas BNS.

"Tabatutelt saadi kätte võimsad lõhkeseadmed, relvi ja moona, erisidevahendid ja muud nende kurjade kavatsuste asitõendid, sh kavandatavate diviersioonisihtmärkide kaardid ja skeemid," edastas FSB.

Pressiosakonna teatel valitakse praegu tõkendmeedet.

Ukraina on kõik teated väidetavate diversantide seotusest Ukraina jõu-, luure- ja sõjaväeametkondadega tagasi lükanud.

"Tegelikkuses ei ole FSB kunagi mingeid diversante tabanud, sest ei Krimmis ega Sevastopolis neid ei ole. Vene eriteenistused üritavad näidata sedasi oma tõhusust, pettes oma kõrgeimat juhtkonda, rahvast ja rahvusvahelist kogukonda," ütles Ukraina kaitseministeeriumi kõneisik Andri Lõssenko neljapäeval.

 

Tagid:
diversant, FSB, Sevastopol, Krimm

Peamised teemad