03:24 23. Märts 2018
Tallinn0°C
Kuula otse
Vene suursaadik Aleksandr Petrov

Venemaa on valmis koostööks Eesti uue valitsusega

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
3822

Venemaa on valmis koostööks Eesti uue valitsusega, kui see moodustatakse, ütles Vene suursaadik Aleksandr Petrov neljapäeval toimunud pressikonverentsil, mis oli keskendunud tema esimese ametiaasta tulemustele.

TALLINN, 10. november — Sputnik. Vene suursaadik ei hakanud kommenteerima alanud läbirääkimisi uue valitsuse tegevuskava moodustamiseks, märkides, et tuleb vaadata uue valitsuse konkreetseid tegusid.

„Valitsust ei ole veel moodustatud. Keegi ei tea, milline see saab olema," ütles saadik, edastas BNS. „Me oleme valmis tegema koostööd kõigil mõlemat poolt huvitavatel teemadel, kohe kui valitsus moodustatakse. Loodame, et see vastab ka teise poole kavatsustele."

Suursaadik ütles, et selles, mis puudutab Vene sõjalennukeid, peaksid eksperdid istuma ühe laua taha ja võrdlema oma andmeid partnerite andmetega. Ta lisas, et Vene poole kutse arutada sõjalennukite teemat on jätkuvalt jõus.

Suursaadik ütles, et Venemaa loodab sanktsioonide lõpetamisele, ja märkis, et Eesti on nende tõttu kannatanud kõige rohkem.

Suursaadik kinnitas, et Venemaa loodab piirilpengite ratifitseerimist enne aasta lõppu.

Tagid:
Aleksandr Petrov, suursaadik, Eesti, Venemaa

Peamised teemad