05:51 04. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Uudised
lühendatud link
3901

TALLINN, 11. november — Sputnik. Maa-amet tellib riigihankega ulatusliku hindamise, et välja selgitada Rail Balticu raudteeprojekti rajamiseks vajalike kinnistute turu- ja hüvitusväärtus, vahendas BNS.

Kokku plaanib amet tellida hindamisaruanded ligikaudu 650 kinnistu kohta, seejuures üksikute kinnistute kohta 500 hindamisaruannet. Hinnanguliselt 80 protsenti hinnatavatest kinnisasjadest on maatulundusmaa, 10 protsenti elamu-, äri- ja tootmismaa ning 10 protsenti üldkasutatav ja transpordimaa.

Plaanitava hindamise raamlepingu rahaline maht saab esialgsel hinnangul olema 300 000 eurot ning lepingu soovib maa-amet sõlmida viie pakkujaga. Leping kestab kokku 48 kuud ehk neli aastat.

Hindamisaruannete koostamise käigus peab töö tegija kohapeal hinnatava objektiga tutvuma ja selle üle vaatama, kinnistu omanikega suhtlema ning selgitama neilt välja muu vajalik teave nagu info võimalike rendilepingute ja toetuste kohta, koostama aruanded ning selgitama nii kinnistu omanikele kui riigile tehtud töö tulemusi.

Aruannete koostamise tellib maa-amet suurema lepingu raames iga objekti kohta eraldi ning pakkuja peab aruanded esitama ametile ülevaatamiseks 10 tööpäeva jooksul alates tellimuse saamisest. Kui vajalik on kordushindamine, siis selleks on tööde tegijal aega viis tööpäeva.

Sobiva pakkuja viimase kolme majandusaasta netokäive peab igal aastal olema olnud vähemalt 100 000 eurot. Hankele saab pakkumisi esitada 21. detsembrini. Töid rahastab Euroopa Ühendamise Rahastu (CEF).

Samal teemal

Jüssi Rail Balticust: jõgede pööramise sajand sai 16 aasta eest läbi
Komisjon arutab 101 avaliku tegelase Rail Balticu teemalist kirja
Balti riigikontrollid valmistuvad Rail Balticu auditeerimiseks
Rohelised kutsuvad üles loobuma Rail Baltic trassi ehitusest
Peatage Rail Baltic
MKM tahab lihtsustada Rail Balticu trassile jääva maa sundvõõrandamist
Rail Baltic: vaidlused suundade üle
Tagid:
Rail Baltic, Eesti, Balti riigid

Peamised teemad