00:49 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Uudised
lühendatud link
2930

Vene presidendi Vladimir Putini pressiesindaja Dmitri Peskovi sõnul on USA presidendiks valitud Donald Trumpi ja Putini kontseptuaalne lähenemine välispoliitikale "fenomenaalselt" sarnane.

TALLINN, 11. november — Sputnik. "Kui te meenutate Putini hiljutist esinemist Valdai foorumil ja võrdlete seda katkendiga Trumpi esinemisest pärast seda, kui oli saanud teatavaks, et ta presidendiks valiti, siis neis sisalduvad peamised lubadused välispoliitika osas olid ühesugused ning see on rabav," ütles Peskov ajakirjanikele, vahendas BNS.

Peskov meenutas Trumpi sõnu: "Minu jaoks on kõige tähtsam Ameerika ja Ameerika Ühendriikide huvid, kuid me oleme valmis ehitama suhteid ja pidama dialoogi iga riigiga sedavõrd, kui see riik valmis on." "Putin ütles sedasama, üksnes, nimetades loomulikult enda vaieldamatuks prioriteediks Venemaa rahvuslikke huvisid," märkis pressiesindaja.

"Vaat see on fenomenaalne, kuivõrd sarnased nad on oma kontseptuaalses lähenemises välispoliitikale. Ja see on ilmselt hea alus esialgu üsna mõõdukaks optimismiks selles plaanis, et vähemalt kasvõi algab dialoog selleks, et neid Augeiase talle meie kahepoolsetes suhetes puhastama hakata. Kuid illusioone, et suhted õnnestub kiiresti potentsiaalselt kõrgele tasemele tõsta, pole ilmselt mõtet," ütles Peskov.

Ta lisas, et vastastikuse usalduse õhkkonda luuakse aastaid ja võimatu on vastastikuse usalduse õhkkonda kahepoolsetes suhetes deklaratiivselt välja kuulutada eriti pärast selliseid raskeid traumasid, mis need suhted viimastel aastatel said.

Tagid:
lubadused, välispoliitika, president, Donald Trump, Vladimir Putin, USA, Venemaa

Peamised teemad