08:34 06. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Uudised
lühendatud link
28 0 0

Endine USA suursaadik Venemaal Michael McFaul ütles reedel, et Moskva kehtestas temale viisakeelu vastusammuna kõrgetele Vene ametnikele kehtestatud viisakeelule.

TALLINN, 12. november — Sputnik. McFauli sõnul taotles ta viisat Venemaale sõitmiseks detsembris juhuks, kui USA presidendivalimistel oleks võitnud Hillary Clinton. McFaul oli USA suursaadik Venemaal 2012.-2014. aastani ning hetkel töötab ta Stanfordi ülikoolis. Olen Venemaa otsuses "äärmiselt pettunud", ütles ta.

Nüüdse teaduri sõnul on ta Venemaale reisinud sadu kordi. Ta lisas, et tal on seal ka palju sõpru ning on pühendanud enamuse oma karjäärist Venemaa uurimisele, vahendas BNS.

Anonüümsust palunud Vene välisministeeriumi allikas kinnitas keelu olemasolu Vene meediale. "On tõsi, et McFaul on sümmeetriliste sanktsioonide nimistus," ütles allikas. McFaul "on sellest teadlik", lisas ta.

Michael McFaul on endine USA suursaadik Moskvas, teda peetakse Clintoni lähikondlaseks. Ameerika presidendivalimiste kampaania ajal räägis McFaul, et kui USA teisipäevased presidendivalimised peaks võitma demokraatide kandidaat Hillary Clinton, algab juba kolmapäeval Venemaa-poliitika ülevaatamine.

"Tean kindlalt, et kui Clinton võidab valimised, siis juba kolmapäeval algab Venemaa-poliitika tõsine eritelu," ütles McFaul.

"Just nii käis see 2008. aastal, kui Venemaa-poliitika eest vastutasin mina. Minu ennustuse kohaselt pärast seda, kui uus administratsioon astub 21. jaanuaril 2017 ametlikult ametisse, vaatavad Valge Maja ja riigi julgeolekunõukogu esimese asjana üle Venemaa-poliitika," ütles McFaul.

"Alles pärast seda langetatakse otsus neis keerulistes küsimustes, mida te mulle esitate. Seejuures kaalutakse kõiki võimalusi, nii sanktsioonide vähendamist, kaotamist kui ka tugevdamist," lisas McFaul, kes oli 2009.-2012. aastani president Barack Obama nõunik Venemaa ja Euraasia asjus.

Samal teemal

Endine USA suursaadik Venemaal vaidles Kaliningradi kuuluvuse üle
Michael McFaul teatas, et USA peab "Venemaad ohjeldama"
Venemaa välisministeerium vastas McFaul'i üleskutsele "ohjeldada" Venemaad
Tagid:
viisakeeld, Michael McFaul, suursaadik, USA, Venemaa

Peamised teemad