12:54 27. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Uudised
lühendatud link
USA presidendivalimised 2016 (105)
4810

USA presidendivalimised võitnud Donald Trump, kes lubas valimiskampaanias president Barack Obama tervishoiuseaduse muutmist, ütles päevalehele Wall Street Journal, et kaalub seaduse muutmist.

TALLINN, 12. november — Sputnik. Trump selgitas päevalehes reedel avaldatud usutluses, et ta muutis oma seisukohta pärast kohtumist Obamaga neljapäeval Valges Majas. President palus Trumpil kaaluda tervishoiuseaduse osalist säilitamist, vahendas BNS.

Kuna seadust peetakse Obama ametiaja üheks põhiliseks saavutuseks ning seda tuntakse rahvasuus Obamacare'i nime all. "Obamacare kas muudetakse või tühistatakse ja asendatakse," ütles Trump. "Ütlesin talle, et uurin tema (Obama) soovitusi ning austusest teen seda," lisas ta.

Juhtivad meediaväljaanded ja analüütikud ennustavad üksteise võidu, mida uuelt Valge maja peremehelt oodata on, kirjutas Sputnik Eesti varem.

USA peatne president Donald Trump määras reedel oma Valge Maja üleminekumeeskonna juhiks oma asepresidendi Mike Pence'i ning taandas New Jersey kuberneri Chris Christie' üleminekumeeskonna asejuhiks.

"Meie meeskonna missioon saab olema selge: panna kokku kõige kvalifitseeritum rühm edukaid liidreid, kes suudavad rakendada Washingtonis meie muudatuste päevakorda," ütles Trump avalduses.

Üleminekumeeskonna juhatuses on nüüdsest lisaks Christie'le, endine kongressi alamkoja juht Newt Gingrich, erukirurg Ben Carson, kindralleitnant Michael Flynn, endine New Yorgi meer Rudolph Giuliani ja Alabama senaator Jeff Sessions.

Avalduses lisati, et presidendiameti ülevõtmise asjus nõustab Trumpi üle tosina inimese, kelle seas on kolm Trumpi täiskasvanud last, Vabariikliku Partei rahvuskomitee eesistuja Reince Priebus ja endine Breitbart Newsi tegevjuht Steve Bannon.

Trumpi valituks osutumine USA presidendiks kätkeb riske Atlandi-ülestele suhetele, ütles Euroopa Komisjoni juht Jean-Claude Juncker reedel. "Arvan, et raiskame aega kaks aastat, kuniks härra Trump käib mööda maailma, millest tal pole mingit aimdust," ütles Juncker.

Juncker tunnistas ka erimeelsusi Euroopa Liidu ja Trumpi lähenemises põgenikele. Trump asetas valimiskampaanias küsimärgi alla NATO alliansi ja kritiseeris häälekalt mõnede EL-i riikide rändepoliitikat.

20. jaanuaril toimuva Trumpi ametissevannutamise tseremooniani jääva kahe kuu jooksul on USA president ikka veel Barack Obama.

Teema:
USA presidendivalimised 2016 (105)
Tagid:
rändepoliitika, üleminekumeeskond, tervishoiuseadus, Mike Pence, Jean-Claude Juncker, Barack Obama, Donald Trump, USA

Peamised teemad