21:06 23. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Uudised
lühendatud link
4911

Reformierakonna aseesimehe, välisminister Jürgen Ligi sõnul teeb moodustatav vasakkoalitsioon asju tagurpidi ning maksu- ja eelarvepoliitikas vales suunas, eelistades madalapalgalist majandust.

TALLINN, 12. november — Sputnik. Keskerakond, IRL ja sotsiaaldemokraadid on koalitsioonikõnelustel majandusküsimustes jõudnud põhimõttelisele kokkuleppele, kuid detaile enne ei avalikustata, kui peatükk lõplikult suletakse.

Ainus, mida kolme erakonna esimehed ühest suust lubasid, on see, et madalapalgaliste sissetulekud suurenevad, teatas ERR. Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et plaanitavad sammud omavad kindlasti suuremat mõju kui kaks või viis eurot kuu lõikes. "Meie soov on teha seda tuntavalt, et inimeste sotsiaalkindlus suureneks." 

Reformierakonna aseesimehe Jürgen Ligi hinnangul teeb moodustatav vasakkoalitsioon asju tagurpidi ning maksu- ja eelarvepoliitikas vales suunas.

"Maksude tõstmine ja laenamine ning selle betooni valamine on eelmise sajandi arusaam majandusest," vahendas Reformierakond Ligi sõnu. "See tekitab tasakaalutut paisumist lihtsamates sektorites, aga Eestil on vaja keerulisema ja tulusama majanduse eelistamist," vahendas BNS.

Ligi hinnangul on eelarvetasakaalu rikkumine lühinägelik ning lähtub ainult lühiajalistest poliitilist huvidest ja muudab riigi tuleviku ka ebakindlaks. 

"Tööjõumaksude tõstmine omakorda on kahjulik tööhõivele ja palgatõusule. Mis aga veel halvem, maksustada kõrgemalt just kvalifitseeritumate töökohtade teket, vähendab meie konkurentsivõimet ega lase ka madalatel palkadel tõusta," lausus Ligi, kelle sõnul ei saa madalate palkade probleemi lahendada maksutõusudega, vaid kõrgemapalgalise majanduse stimuleerimisega.

"Eriti kahetsusväärne on IRL-i osalemine eelarvepoliitika põhjalaskmises, kuna veel 2010. aastal nõudsid nad eelarvetasakaalu kirjutamist põhiseadusse, et nii teise käega masu lahendamist enda arvele kirjutada," meenutas Ligi.

Tagid:
tööjõumaksud, eelarvepoliitika, maksud, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, IRL, Keskerakond, Reformierakond, Jürgen Ligi, Eesti

Peamised teemad