05:40 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Tallinna Tammsaare park võiks olla suitsuvaba

Tammsaare park võiks olla suitsuvaba

© Flickr / Guillaume Speurt
Uudised
lühendatud link
30 0 0

Põhja prefektuur tegi Tallinna linnavõimule ettepaneku kuulutada Tammsaare park suitsuvabaks, linn on õigusliku selguse huvides pöördunud antud küsimuses sotsiaalministeeriumi poole.

TALLINN, 13. november — Sputnik. Kesklinna politseijaoskonna piirkonnavanema Uudo Sepa sõnul veedavad noorte seltskonnad väga palju vabast ajast erinevates avalikes kohtades. "Tammsaare park on üks sellistest kohtades, kuhu õhtuti kogunevad seltskonnas, kes tarvitavad alkoholi, suitsetavad ja lärmavad," märkis Sepa.

Oktoobris tegi politsei ettepaneku Tallinna linnale, et parki paigaldataks linnakaamerad ning täiendavat tänavavalgustus. "Pimedamal alal on noortel rohkem anonüümsust ning julgust koguneda ja korrarikkumisi toime panna. Täiendav valgustus muudaks piirkonna valgemaks ja vähendaks võimalust õigusrikkumise korral varjatuks jääda," rääkis Sepa BNS-ile

Kuna noorukite seas on palju alaealisi, kes koos täiskasvanutega suitsetavad, võiks politsei hinnangul kaaluda pargi territooriumi suitsuvaba alaks muutmist. Sepa lisas, et juunist oktoobrikuu lõpuni on parki tehtud ligi veerandsada väljakutset, mis on seotud erinevate rikkumistega.

"Kuigi noorte seas tehakse pidevalt ennetustööd selleks, et selgitada sõltuvusainete tarvitamise tagamaadest, siis paraku on alkoholi tarvitamine ning suitsetamine noorte seas väga levinud. Kui 4. klassis on alkoholi proovinud ligi veerand õpilastest, siis 8. klassis on see suurusjärg juba 70 protsenti. Enamjaolt tarvitatakse alkoholi koos sõpradega peol või väljas olles, kui kambavaim tugev," rääkis Sepa.

Vanemad peaksid Sepa sõnul pöörama tähelepanu sellele, kus nende lapsed aega veedavad, kellega suhtlevad ja mida väljas olles või sõpradega koos tehakse. Kindlasti peaks kokku leppima kellaajad, mil nooruk peaks koju tulema või andma teadma, kus ta asub.

Tallinna Kesklinna valitsus pöördus politsei ettepaneku asjus sotsiaalministeeriumi poole. "Käesoleval juhul on Tallinna Kesklinna valitsusele laekunud märgukiri PPA-lt, kus palutakse kaaluda Tammsaare pargi suitsuvaba alaks muutmist. Sellest lähtuvalt pöördume sotsiaalministeeriumi poole juhiste saamiseks küsimuses, kas linnal ja linnaosal on võimalik enda korraldusega kehtestada Tammsaare pargis suitsetamisvaba ala tuginedes tubakaseadusele," seisab linnavõimu pöördumises.

Tagid:
suitsetamine, politsei, Tammsaare park, Tallinn

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  34
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27