11:25 02. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0936
  • RUB86.4750
Uudised
lühendatud link
2220

Endine USA suursaadik on pandud Venemaale sissesõidukeelu saanud isikute nimekirja Moskva ja Washingtoni vaheliste suhete sihiteadliku kahjustamise pärast, teatas välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.

TALLINN, 14. november — Sputnik. Eelnevalt teatas McFaul oma Facebooki-kontol, et ei saa Venemaale sõita seetõttu, et ta on kantud sanktsioneeritavate nimekirja. Endina suursaadik ei välistanud, et talle seati sissesõidukeeld juba 2014. aastal, kuid teada sai ta sellest alles siis, kui taotles Venemaa viisat, kirjutas RIA Novosti.

„Seda, mida ta asus kirjutama, et "ta pandi nimekirja läheduse tõttu (USA presidendi Barack — toim.) Obamaga… Meie ei teadnud sellest lähedusest küll midagi ja sellega ei ole asjal üldse mingit pistmist," märkis Zahharova telekanali Rossija 1 telesaates. 

Tema sõnul on McFaul inimene, „kes sihiteadlikult kahjustas kahepoolseid suhteid".

Moskva kehtestas USA endisele suursaadikule viisakeelu
Sputnik / Алексей Филиппов

Seejuures rõhutas välisministeeriumi esindaja, et endise suursaadiku paigutamine sanktsioonide nimekirja oli „peegeldav vastumeede".

Michael McFaul oli USA suursaadik Venemaal aastail 2012-2014. Pärast diplomaatilise karjääri lõpu sai temast professor Stanfordi ülikoolis, kus ta töötas õppejõuna enne riigiteenistusse astumist.

2014. aastal USA suursaadiku ametist ja Moskvast lahkudes teatas McFaul, et kavatseb Venemaad veel turistina külastada, käia Altais ja Baikali ääres. Endine USA suursaadik

Michael McFaul teatas reedel, et Moskva kehtestas temale viisakeelu vastusammuna kõrgetele Vene ametnikele kehtestatud viisakeelule.

McFauli sõnul taotles ta viisat Venemaale sõitmiseks detsembris juhuks, kui USA presidendivalimistel oleks võitnud Hillary Clinton.

Ameerika presidendivalimiste kampaania ajal räägis McFaul, et kui USA teisipäevased presidendivalimised peaks võitma demokraatide kandidaat Hillary Clinton, algab juba kolmapäeval Venemaa-poliitika ülevaatamine.

Tagid:
sissesõidukeeld, viisa, sanktsioonid, Michael McFaul, Maria Zahharova, USA, Venemaa

Peamised teemad