23:03 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Uudised
lühendatud link
Õppused (114)
9323

Kui Klaipeda tänavatele ilmusid öösel ilma ette hoiatamata relvastatud mundrikandjad, arvasid mõnedki linlased, et alanud on venelaste okupatsioon.

ТАLLINN, 12. november — Sputnik. Klaipeda elanikud Leedus, nähes sõjaväemundrites ning relvastatud inimesi öise linna tänavatel ringi lonkimas, mõtlesid esmalt Venemaa invasioonile, kuid hiljem selgus, et Leedu sõjaväelased viivad läbi sõjaväeõppusi, teatab Läti Sputnik osundusega portaalile Baltnews.lt. Relvastatud mehed sõjaväevormis ilmusid tiheasustusega magalarajoonidesse neljapäeva öösel vastu reedet, tekitades möödujates tublisti hämmingut. Hiljem kuulsid linna lõunaosa elanikud tulistamist ja helikopteri mürinat. Peatänavale ilmusid sõjaväepolitsei esindajad koos lahinguvarustusega.

Vaid sammuke paranoiani

Kuivõrd Leedu võimud tuletavad oma kodanikele pidevalt meelde Venemaa sissetungi ohtu, arvasid mõned linnakodanikud, et okupatsioon ongi juba alanud. Õnneks ei tulnud kellelegi linlastest pähe oma õue alla peidetud kuulipilduja välja kaevata ja alustada partisanivõitlust, kuna hommikuks sai selgeks, et Klaipedas toimuvad Leedu sõjaväepolitsei õppused Vydra 2016.

Sõjaväepolitsei esindajad teatasid meediale, et nad ise olid hõivatud õppuste ettevalmistustega ega jõudnud kohalikke elanikke ette hoiatada. Seda enam, et õppuste käigu olid nad eelnevalt kooskõlastanud Klaipeda linnavalitsusega ja kohaliku politseijaoskonnaga ning nemad juba pidanuks sõjaväepolitsei arvates pidanuks elanikkonda teavitama. Klaipeda ringkonna volikogu esindajad omalt poolt leiavad, et linnakodanikke õppuste toimumisest ette hoiatada — see on sõjaväelaste kohustus.

Teema:
Õppused (114)
Tagid:
sõdur, Leedu sõjaväepolitsei õppused Vydra 2016, Klaipeda, Leedu

Peamised teemad