17:45 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Uudised
lühendatud link
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
6310

Uut valitsuskoalitsiooni moodustava kolme erakonna liidrid teatasid teisipäeval, et kavatsevad tõsta õpetajate palga alammäära 120 protsendini Eesti keskmisest palgast.

TALLINN, 15. november — Sputnik. Lisaks lubab uus koalitsioon suurendada õpilaste toiduraha ning tugispetsialistide palkamiseks mõeldud vahendeid, parandada eesti keele õpet ning tagada, et iga põhikooli lõpetaja omandaks vähemalt mingi eriala.

"Oleme leppinud kokku, et tõstame Eesti õpetajate palga alammäära 120 protsendile. Oleme kokku leppinud mitte ainult põhimõttes, vaid ka rahastuses ja selles, et see juhtub selle valitsuskoalitsiooni ajal," ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas teisipäeva õhtul kõneluste seisu kommenteerides, edastas BNS.

Sama kinnitas ka Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Margus Tsahkna, kelle sõnul tõuseb õpetajate palk sellele tasemele loodava valitsuse eluajal ehk 2019. aastaks, kuna sama aasta aprillis on valimised.

Ratase sõnul leppisid kolme erakonna liidrid ka kokku, et koolilõunaks makstav toetus kasvab seniselt 78 sendilt ühe euroni.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul leppisid kol osapoolt kokku koolikohustuse süsteemi muutmises selliselt, et kõik haridussüsteemist väljuvad noored omandavad vähemalt mingi kutsekvalifikatsiooni.

Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu liidrid peavad kõnelusi uue koalitsiooni moodustamiseks. Teisipäeval on arutluse all haridus- ja teaduspoliitika, noortepoliitika, kultuur ja sport ning integratsiooni küsimused.

Kõnelused jätkuvad veel samal õhtul ning integratsiooni teemat seni veel arutada ei ole jõutud, ütlesid kolme erakonna esimehed lühikesel briifingul.

 

Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
Tagid:
haridustöötaja, läbirääkimised, koalitsioon, palk

Peamised teemad