02:34 21. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
Eesti ja Läti lipud

Läti ja Eesti president rääkisid majandus- ja kaitsekoostööst

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
11 0 0

Teisipäeval kohtunud Eesti president Kersti Kaljulaid ja tema Läti kolleeg Raimonds Vējonis lubasid töötada kahe riigi majandussuhete tugevdamise nimel.

TALLINN, 16. november — Sputnik. Kohilas Läti ettevõtte Latvijas Finierise kontserni kuuluva OÜ Kohila Vineer uuendatud kasevineeritehase avamisel osalenud presidendid märkisid, et tehase laienemine on tõestus praktilisest koostööst kahe riigi ettevõtete vahel, vahendas BNS. 

Lisaks rääkisid presidendid oma kohtumisel päevakajalistel välispoliitilistel teemadel, arutasid suhete arendamist Ameerika Ühendriikide uue administratsiooniga. Mõlemad liidrid nõustusid, et praegu on veel liiga vara hinnata, milliseks kujunevad Balti riikide ja kogu Euroopa suhted USA-ga presidendiks valitud Donald Trumpi ametisse astumise järel.

"Tänavu Varssavis NATO tippkohtumisel tehtud otsused mitmerahvuseliste pataljonide toomisest Balti riikidesse ja Poolasse on stabiilne alus uskuda, et globaalse kaitse tugevdamine on Ühendriikide prioriteet," ütles Vējonis.

Presidendid arutasid ka kahe riigi koostööd NATO raames ning rõhutasid alliansi liikmesriikide jaoks olulist põhimõtet eraldada kaks protsenti eraldamist SKTst kaitsekulutusteks.

Vējonis tuli teisipäeval lühivisiidile Eestisse, mille raames ta osales Kohilas tehase avamisel, kohtus Eesti presidendiga ning õhtul osales Läti suursaadiku korraldataval vastuvõtul kohalikele lätlastele Läti vabariigi aastapäeva puhul.

Oktoobrikuus president Kersti Kaljulaid viibis Lätis tutvumisvisiidil. Ta kohtus Riias Läti presidendi Raimonds Vējonise ja parlamendi spiikri Ināra Mūrniecega, et arutada Eesti-Läti majandus- ja kultuurialast koostööd, sealhulgas Rail Balticu projekti hetkeseisu ning Eesti ja Läti riikide sajanda sünnipäeva tähistamist.

"Mul on hea meel tõdeda, et meil on Lätiga sarnane arusaam Balti riikide koostööst, seda nii julgeolekut, energiasõltumatust kui ka transpordiühendust puudutavate algatuste osas. Pikaajaliste eesmärkide elluviimise aluseks on heanaaberlikud suhted. Eestil ja Lätil on ühine nägemus regiooni tulevikust," sõnas Kaljulaid Riias.

Tagid:
kaitsekoostöö, kõnelused, visiit, majandus, Raimonds Vējonis, Kersti Kaljulaid, Läti, Eesti

Peamised teemad

 • MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekeskuse hinnangul kahjustavad justiitsminister Urmas Reinsalu seisukohad vägivallaohvreid, illustratiivne foto

  MTÜ Naiste Tugi- ja Teabekeskuse hinnangul kahjustavad justiitsminister Urmas Reinsalu seisukohad vägivallaohvreid ja seetõttu tuleks tal ametist taanduda

  22
 • Belgia riigisekretärile teevad muret migrantide kallaletungid politseinikele, illustratiivne foto

  Belgia migratsiooni- ja varjupaigapoliitika riigisekretär Theo Francken väljendas muret seoses illegaalide kallaletungiga Brüsseli äärelinna politseinikele

  39
 • Juhiseid sõja puhuks hakkab jagama ka Eesti, illustratiivne foto

  Lõppeval nädalal kirjutasid mitmed Euroopa lehed üllatusega sellest, et Rootsi hakkab esimest korda pärast külma sõja lõppu saatma rahvale infovoldikuid selle kohta, kuidas käituda sõja korral

  50