21:42 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Eesti ja Läti lipud

Läti ja Eesti president rääkisid majandus- ja kaitsekoostööst

© Sputnik / Вадим Анцупов
Uudised
lühendatud link
12 0 0

Teisipäeval kohtunud Eesti president Kersti Kaljulaid ja tema Läti kolleeg Raimonds Vējonis lubasid töötada kahe riigi majandussuhete tugevdamise nimel.

TALLINN, 16. november — Sputnik. Kohilas Läti ettevõtte Latvijas Finierise kontserni kuuluva OÜ Kohila Vineer uuendatud kasevineeritehase avamisel osalenud presidendid märkisid, et tehase laienemine on tõestus praktilisest koostööst kahe riigi ettevõtete vahel, vahendas BNS. 

Lisaks rääkisid presidendid oma kohtumisel päevakajalistel välispoliitilistel teemadel, arutasid suhete arendamist Ameerika Ühendriikide uue administratsiooniga. Mõlemad liidrid nõustusid, et praegu on veel liiga vara hinnata, milliseks kujunevad Balti riikide ja kogu Euroopa suhted USA-ga presidendiks valitud Donald Trumpi ametisse astumise järel.

"Tänavu Varssavis NATO tippkohtumisel tehtud otsused mitmerahvuseliste pataljonide toomisest Balti riikidesse ja Poolasse on stabiilne alus uskuda, et globaalse kaitse tugevdamine on Ühendriikide prioriteet," ütles Vējonis.

Presidendid arutasid ka kahe riigi koostööd NATO raames ning rõhutasid alliansi liikmesriikide jaoks olulist põhimõtet eraldada kaks protsenti eraldamist SKTst kaitsekulutusteks.

Vējonis tuli teisipäeval lühivisiidile Eestisse, mille raames ta osales Kohilas tehase avamisel, kohtus Eesti presidendiga ning õhtul osales Läti suursaadiku korraldataval vastuvõtul kohalikele lätlastele Läti vabariigi aastapäeva puhul.

Oktoobrikuus president Kersti Kaljulaid viibis Lätis tutvumisvisiidil. Ta kohtus Riias Läti presidendi Raimonds Vējonise ja parlamendi spiikri Ināra Mūrniecega, et arutada Eesti-Läti majandus- ja kultuurialast koostööd, sealhulgas Rail Balticu projekti hetkeseisu ning Eesti ja Läti riikide sajanda sünnipäeva tähistamist.

"Mul on hea meel tõdeda, et meil on Lätiga sarnane arusaam Balti riikide koostööst, seda nii julgeolekut, energiasõltumatust kui ka transpordiühendust puudutavate algatuste osas. Pikaajaliste eesmärkide elluviimise aluseks on heanaaberlikud suhted. Eestil ja Lätil on ühine nägemus regiooni tulevikust," sõnas Kaljulaid Riias.

Tagid:
kaitsekoostöö, kõnelused, visiit, majandus, Raimonds Vējonis, Kersti Kaljulaid, Läti, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  25
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  36
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  8