21:55 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Saksa kantsler Angela Merkel

Merkel kandideerib neljandaks ametiajaks kantsleriks

© Sputnik / Сергей Гунеев
Uudised
lühendatud link
1210

Saksa kantsler Angela Merkel pürgib järgmise aasta septembris peetavatel valimistel neljandaks ametiajaks kantsleriks.

TALLINN, 16. november — Sputnik. "Ta kandideerib kantsleriks," ütles Merkeli Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) kõrge liige Norbert Röttgen USA telekanalile CNN.
"Ta on äärmiselt kindlameelne ja valmis panustama liberaalse rahvusvahelise korra tugevdamisse," sõnas Röttgen.

Alates 2005. aasta sügisest Euroopa suurima majandusega Saksamaad juhtival Merkelil on olnud keeruline aasta, mida on iseloomustanud CDU valimiskaotused ning erakonnasisene kriitika sadade tuhandete migrantide Saksamaale lubamise eest.

Angela Merkel.
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Analüütikute hinnangul on USA populisti Donald Trumpi šokkvõit presidendivalimistel asetanud Lääne väärtuste ja huvide kaitsmisel suurema vastutuse just Merkeli õlgadele. Mõned on teda nimetanud isegi uueks "vaba maailma liidriks".

Röttgeni sõnul on kantsler rahvusvahelisel areenil tegutsejana Lääne poliitilise mõtte üks nurgakive. "Seega ta kandideerib ja käitub vastutustundliku juhina."

CDU liige lükkas samas tagasi "vaba maailma liidri" tiitli Merkelile omistamise katsed. "Me ei saa pidada Saksa kantslerit viimaseks kaitsevalliks…Ühele inimesele toetumine oleks võimatu. Me vajame läänt ja lääs on asendamatu," ütles Röttgen.

Sajad paremäärmuslased avaldasid meelt liidukantsler Angela Merkeli ja tema migratsioonipoliitika vastu ning nõudsid tema lahkumist.

Tagid:
kantsler, kandidaat, CDU, Norbert Röttgen, Angela Merkel, Saksamaa

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  28
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  36
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  8