20:08 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Uudised
lühendatud link
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
3820

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige Mark Soosaar esitas teisipäeval avalduse parlamendisaadiku kohalt lahkumiseks.

TALLINN, 16. november — Sputnik. "Sellise avalduse ma kirjutasin, sest ma lihtsalt ei jõua muidu teha kõiki asju, mis on kuhjunud. Tervis ka ei ole kõige parem. Mul on paar raamatut pooleli ja ka paar filmi," ütles Soosaar.

"Nendes asjades ei ole mul asendusliiget. Aga riigikogus on kohe asendusliikmete rida, kui mina lähen tagasi oma loomingulise töö peale," lisas ta. 

Soosaar lükkas tagasi väited, et tema lahkumine on seotud hiljutise umbusaldusavaldusega peaministrile, kus ta jättis hääletamata, vahendas BNS. 

"Jätsin tõesti hääletamata. Ausalt öeldes tundsin ma sel hetkel, et teeksin haiget mõlemal poolel olevatele mitmetele väga sümpaatsetele ja suure südametunnistusega inimestele," selgitas Soosaar.

Taavi Rõivas
© Sputnik / Вадим Анцупов

Peaminister Taavi Rõivase umbusaldamise poolt ei hääletanud kaks sotsiaaldemokraadist riigikogu liiget. "Kavatsesin kindlasti umbusaldusavalduse poolt hääletada, aga tehnilise asjaolu ja inimliku hooletuse tõttu jäi minu hääl registreerimata. Inetu lugu," selgitas Toomas Jürgenstein.

Mark Soosaarega, kes oli teine istungil osalenud, aga hääletamata jätnud sotsiaaldemokraadist saadik, ei õnnestunud BNS-il tol päeval rääkida.

Keskerakonna, Vabaerakonna ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsiooni liikmete algatatud umbusalduse avaldamise poolt hääletas 63 saadikut. Umbusalduse vastu hääletas 28 ja erapooletuid ei olnud.

Mark Soosaar oli riigikogus kultuuriminister Indrek Saare asendusliige. Soosaare loobumisel peaks riigikokku pääsema Aet Maatee. Seda juhul kui Saar jätkab ka uues valitsuses ministrina.

Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
Tagid:
avaldus, parlamendisaadik, umbusaldus, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Kultuuriministeerium, Riigikogu, Mark Soosaar, Eesti

Peamised teemad