03:20 01. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Uudised
lühendatud link
4020

Maksumuudatused Lätis teevad võimatuks osalise koormusega töötamise. Eesti võimud võivad olukorda ära kasutada ja meelitada Läti ettevõtjaid viima oma äri naaberriigi territooriumile.

TALLINN, 16. november — Sputnik. Eesti „õngitseb" agaralt läti ettevõtjaid, et need viiksid oma ettevõtted üle naaberriigi territooriumile, teatas Seimi rahvamajanduse, põllumajanduse ja regionaalpoliitika komisjoni istungil komisjoni esimees Romāns Naudiņš, teatas Läti Sputnik

Istungil toimus arutelu tuleva aasta algusest kehtima hakkava sotsiaalmaksu miinimumtaseme üle, mille vastu võtavad aktiivselt sõna Läti ettevõtlusorganisatsioonid, rõhutades, et paljud ei saa siis enam töötada osalise koormusega.

Näitena toodi istungil esile külakaupluste müüjad ja maa-asulate külalistemajad, kus kokki vajatakse vaid nädalalõppudel, ja abilised põllumajandustöödel, kus neid vajatakse mõneks päevaks nädalas.

Uue maksusüsteemi kriitikute vaatevinklist võivad tuleval aastal tublisti suureneda need summad, mida makstakse välja töötutoetusteks, Läti kaubandus-tööstuskoda aga teatas, et on valmis pöörduma Konstitutsioonikohtusse. Läti sotsiaalministeeriumi, rahandusministeeriumi ja tööandjate liidu esindajad juhtisid tähelepanu sellele, et muudatuste eesmärk seisneb inimestele pensionide kindlustamises vähemalt minimaalses määras, samuti emadus-, haigus- ja töötustoetuse tagamises.

Naudiņš märkis, et Eesti „püüab" aktiivselt Läti ettevõtteid, et nad viiks oma tegevuse üle naaberriigi territooriumile. Seejuures teatas poliitik, et on saanud kutse Riias toimuvale konverentsile, kus hakatakse rääkima äritegevuse eelistest Eestis. Komisjon otsustas kirjutada vastava kirja eelarve- ja maksukomisjonile, kirjeldades neile saadikute poolt avaldatud uutest eeskirjadest tingitud kartusi.

Läti valitsus on juba pikka aega üritanud leida võimalusi täiendavate sissetulekuallikate lisamiseks riigieelarvele. Näiteks tuleva aasta algusest hakkab kehtima maks „saastega" autodele, mille heitgaasides sisaldub ülemäärases koguses kahjulikke aineid. Seejuures leiavad Läti lihtkodanikud, et riigieelarvet võimaldab suurendada eelarvedistsipliini parandamine, nii et poliitikud ei kulutaks rahalisi vahendeid rohkem kui plaanitud.

Tagid:
meelitamine, eelis, piir, maksupoliitika, ettevõtlus, Romāns Naudiņš, Läti, Eesti

Peamised teemad