21:57 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Leedus lõpetati sõjaõhutamise pärast Vene telejaama edastamine

Leedus lõpetati Vene telejaama edastamine

© Flickr / jaime.silva
Uudised
lühendatud link
2821

Leedu tele-raadiokomitee otsustas kolmapäeval peatada sõja ja rahvaste vahelise vaenu õhutamise pärast kolmeks kuuks Vene telejaama RTR Planeta eetriloa.

TALLINN, 16. november — Sputnik. Karistus määrati juba kolmanda rikkumise eest sel aastal. Eetriluba peatatakse esmaspäevast kuni 21. veebruarini.

Viimase rikkumise tuvastas komitee Vladimir Solovjovi 6. oktoobri saates "Pojedinok", edastas BNS.

Leedu tele-raadiokomitee tsiteeris saates osalenud Vladimir Žirinovskit: "Meie vastus on rahustada maha need, kes kavatsevad meie riiki rünnata. Selliseid plaane on, kirjalikke, allkirjastatuid, templitega ja suuliselt edastatuid — kõikidelt USA presidentidelt. Mina isiklikult ei ole meie riigi president, kuid ütlen, et kui teile, no mitte teile isiklikult, vaid Rumeeniasse paigutatakse raketikilp, ei jää Rumeeniast midagi järele. Ja ka Tšehhist, Poolast, Baltimaadest, kui USA tankid jõuavad meie piirile, siis tagasi neid tõmmata ei õnnestu, põlevad koos meeskondadega ära."

Komitee pidas seda sõja- ja rahvusvahelise vaenu õhutamiseks ning Tšehhi, Poola, Baltimaade ja USA füüsilise hävitamisega ähvardamiseks.

Selle arvates levitas saade ka valeteavet, külvas rahvusvahelist tüli ja vaenu, veendes vaatajaskonda, et vaid Venemaal on õigus ja esitas asjade seisu vaid selle vaatevinklist.

Tagid:
eetriluba, RTR Planeta, Leedu

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  28
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  36
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  8