02:41 23. Mai 2018
Tallinn+ 16°C
Kuula otse
Novembris saabus Eestisse üheksa sõjapõgenikku

Novembris saabus Eestisse üheksa sõjapõgenikku

© REUTERS / Mohammad Ismail
Uudised
lühendatud link
2201

Sel kuul saabusid Kreekast Eestisse Euroopa Liidu rändekava raames vastu võetud üheksa Süüria sõjapõgenikku.

TALLINN, 16. november — Sputnik. Siseministeeriumi pressiesindaja ütles BNS-ile, et novembris saabus Eestisse Euroopa Liidu rändekava raames kaks Süüriast pärit sõjapõgenike perekonda. Mõlemad perekonnad toodi Eestisse Kreekast.

Eestilt kaitse saanud süürlastele tulid vastu tugiisikud ja nad liikusid edasi oma uutesse kodudesse.

Esimeses perekonnas on kolm liiget — ema, isa ja alaealine laps. Kuueliikmelises perekonnas on lisaks emale ja isale neli alaealist last.

Kõikide Eestisse vastuvõetavate inimeste puhul selgitatakse enne nende siia saabumist välja nende taust. Kreekas kohapeal tegid sõjapõgenikega intervjuu Eesti eksperdid politsei- ja piirivalveametist, kaitsepolitseiametist ja sotsiaalministeeriumist. Muu hulgas tutvustati intervjuu jooksul Eestit, rahvusvahelise kaitse saanud inimeste õigusi ja kohustusi Eestis ning kohalikke tavasid.

Siseministeerium teatas, et lõpetab rändekava alusel Eestisse jõudvate põgenike saabumisest pressiteadetega teavitamise.

Siseministeeriumi pressiesindaja ütles BNS-ile, et uute pagulased Eestisse ümber asustamisel või paigutamisel ministeerium enam iga kord sellekohast pressiteadet välja ei saada. "Tegemist ei ole niivõrd erakorralise sündmusega, mille puhul avalikkuse huvi kaaluks üle inimeste eraelu puutumatuse," sõnas ta.

Koondinfo Eestisse ümber asustatud ja paigutatud põgenike kohta hakkab edaspidi ilmuma valitsuse veebilehel.

Eesti on tänaseks Euroopa rändekavaga vastu võtnud kokku 77 sõjapõgenikku.

Rändekava alusel Eestisse saabunud põgenikke on seni paigutatud elama kaheksa maakonna omavalitsustesse.

Tagid:
sõjapõgenik, Kreeka, Eesti

Peamised teemad

 • London

  "Briti diplomaadid ja poliitikud kavatsevad kasutada eelseisvaid rahvusvahelisi kohtumisi selleks, et mobiliseerida Lääne üldsust ühise strateegia väljatöötamisele võitluseks Venemaa desinformatsiooniga ja Moskvaga suheldes tavapärase diplomaatilise dialoogi muutmiseks."

  32
 • Miinitõrjeoperatsiooni Open Spirit külaliste päev

  Eesti mereväe juhtimise all jaotuvad mitmete tuukrimeeskondade ja ligi 20 sõjalaeva tegevuspiirkonnad 11.-25. mai vältel Tallinna, Hiiumaa, Saaremaa ja Muhu lähistele.

  8
 • Eksperdid peavad tõenäoliseks uute terrorirünnakute toimumist, illustreeriv foto

  Eksperdid peavad tõenäoliseks uute, hästi ettevalmistatud terrorirünnakute toimumist, mis saavad olema hoopis ohvriterohkemad kui ISIS*-e fanaatiliste üksiküritajate omad, rääkis uudisteportaali Sputnik Eesti autor.

  87