20:42 22. Jaanuar 2019
Kuula otse
  • USD1.1354
  • RUB75.4433
Novembris saabus Eestisse üheksa sõjapõgenikku

Novembris saabus Eestisse üheksa sõjapõgenikku

© REUTERS / Mohammad Ismail
Uudised
lühendatud link
2301

Sel kuul saabusid Kreekast Eestisse Euroopa Liidu rändekava raames vastu võetud üheksa Süüria sõjapõgenikku.

TALLINN, 16. november — Sputnik. Siseministeeriumi pressiesindaja ütles BNS-ile, et novembris saabus Eestisse Euroopa Liidu rändekava raames kaks Süüriast pärit sõjapõgenike perekonda. Mõlemad perekonnad toodi Eestisse Kreekast.

Eestilt kaitse saanud süürlastele tulid vastu tugiisikud ja nad liikusid edasi oma uutesse kodudesse.

Esimeses perekonnas on kolm liiget — ema, isa ja alaealine laps. Kuueliikmelises perekonnas on lisaks emale ja isale neli alaealist last.

Kõikide Eestisse vastuvõetavate inimeste puhul selgitatakse enne nende siia saabumist välja nende taust. Kreekas kohapeal tegid sõjapõgenikega intervjuu Eesti eksperdid politsei- ja piirivalveametist, kaitsepolitseiametist ja sotsiaalministeeriumist. Muu hulgas tutvustati intervjuu jooksul Eestit, rahvusvahelise kaitse saanud inimeste õigusi ja kohustusi Eestis ning kohalikke tavasid.

Siseministeerium teatas, et lõpetab rändekava alusel Eestisse jõudvate põgenike saabumisest pressiteadetega teavitamise.

Siseministeeriumi pressiesindaja ütles BNS-ile, et uute pagulased Eestisse ümber asustamisel või paigutamisel ministeerium enam iga kord sellekohast pressiteadet välja ei saada. "Tegemist ei ole niivõrd erakorralise sündmusega, mille puhul avalikkuse huvi kaaluks üle inimeste eraelu puutumatuse," sõnas ta.

Koondinfo Eestisse ümber asustatud ja paigutatud põgenike kohta hakkab edaspidi ilmuma valitsuse veebilehel.

Eesti on tänaseks Euroopa rändekavaga vastu võtnud kokku 77 sõjapõgenikku.

Rändekava alusel Eestisse saabunud põgenikke on seni paigutatud elama kaheksa maakonna omavalitsustesse.

Tagid:
sõjapõgenik, Kreeka, Eesti

Peamised teemad