18:34 17. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
New York enne presidendivalimisi

Küsitlus: Ameerika meedia kajastas presidendivalimisi erapoolikult

© Sputnik / Алексей Филиппов
Uudised
lühendatud link
24 0 0

Valimi maksimaalne viga andmete suhtes üle riigi tervikuna moodustab +/- 3,1% usaldustõenäosuse 95% juures.

TALLINN, 17 november — Sputnik. Vastavalt Sputnik.Arvamused küsitluse andmetele leiab valdav enamus ameeriklastest (80%), et meedia oli USA presidendivalimiste kajastamisel erapoolik ühe kandidaadi suhtes. Seejuures vastas üle poole ameeriklastest (59%), et ebaobjektiivsed olid ka nii kohalikud, kui ka üleriigilised meediaväljaanded. Küsitluse viis USA-s läbi avaliku arvamuse uurimisfirma TNS UK infoagantuuri ja raadio Sputnik tellimusel.

Vastavalt küsitluse andmetele leiavad 16% ameeriklastest, et rahvuslik meedia eelistas üht kandidaati ja kohalikud meediaväljaanded tegid seda objektiivselt. Seevastu 5% küsitletutest leiab vastupidi, et vaid et kohalik meedia oli objektiivne, üleriigiline aga mitte. Nende osakaal, kes leidis, et Ameerika meedia edastas tasakaalustatud teavet kandidaatide kohta, oli kõigest 20%.

Kas meedia toetas USA presidendivalimistel üht kandidaati?
Kas meedia toetas USA presidendivalimistel üht kandidaati?

Küsitluse viis USA-s läbi avaliku arvamuse uurimisfirma TNS UK infoagantuuri ja raadio Sputnik tellimusel 3. kuni 7. novembrini 2016. aastal USA-s. Küsimusele "kui vaadata USA presidendikampaaniat, kas meedia oli teie arvates erapoolik ühe kandidaadi suhtes" vastas 1012 respondenti vanuses 18 kuni 64 aastat. Valimi maksimaalne viga andmete suhtes üle riigi tervikuna moodustab +/- 3,1% usaldustõenäosuse 95% juures.

Õiend Sputnik.Arvamused projekti kohta
Rahvusvaheline avaliku arvamuse uuringu projekt käivitati jaanuaris 2015. Projekti partneriteks on tuntud avaliku arvamuse uuringufirmad Populus, Ifop ja Forsa. Sputnik.Arvamused projekti raames viiakse Euroopa riikides ja USA-s regulaarselt läbi avaliku arvamuse küsitlusi aktuaalsemates sotsiaalsetes ja poliitilistes küsimustes.

Sputnik (sputniknews.com) on uudisteagentuur ja raadio multimeedia esindustega kümnetes riikides. Sputnik haldab võrgulehti enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Tutvuge teiste Sputnik.Arvamused uuringutega:
http://sputniknews.com/trend/sputnik_polls_2016/

Tagid:
presidendivalimised, Sputnik Eesti, Sputnik.Arvamused, USA

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  19
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  9
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  36