02:25 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Uudised
lühendatud link
3134

Kreml süüdistas neljapäeval USA presidendi Barack Obama administratsiooni püüdlustes rikkuda suhteid Mokvaga määral, mis muudab nende taastamise tulevikus problemaatiliseks.

TALLINN, 17. november — Sputnik. Obama administratsioon teeb "kõik, mis selle võimuses, et viia kahepoolsed sidemed sellisesse ummikusse, et nende taastamine uue administratsiooni poolt soovi korral saab olema raske," ütles Putini välisnõunik Juri Ušakov.

Tema sõnul pidasid Vene president Vladimir Putin ning USA presidendiks valitud Donald Trump sel nädalal telefonikõnelused, kus väljendati "ühist soovi koostöö järele terrorismivastases võitluses," edastas BNS.

Trump toetas Putini üleskutset suhete normaliseerimiseks, lisas Ušakov. Vestluse käigus nõustuti tema sõnul, et kahepoolsed suhted ei saaks olla hullemad.

USA presidendiks valitud Donald Trump  ja Venemaa president Vladimir Putin, illustratiivne foto
© AP Photo / Alexander Zemlianichenko

Trump väljendas valmisolekut suhete normaliseerimiseks ja arendamiseks kõigis valdkondades, lisas Ušakov.

Kinnisvaramagnaadi meeskond kirjeldas vestlust üldisemalt, öeldes, et tulevane president arutas Putiniga ohte ja väljakutseid, millega mõlemad riigid silmitsi seisavad, aga majandusküsimusi ja üle kahe aastasaja kestnud Ühendriikide ja Venemaa suhteid.

Putin avaldas kampaania ajal toetust Trumpile, viimane aga meelitas ja kiitis korduvalt Vene presidenti ja väljendas soovi temaga koostööd teha.

Obama ja Putin võivad pidada kahepoolseid kõnelusi sel nädalavahetusel Peruus peetava Aasia ja Vaikse ookeani majanduskoostöö foorumi (APEC) tippkohtumise kõrvalt, sõnas Ušakov.

Tagid:
Barack Obama, Donald Trump, Vladimir Putin, USA, Venemaa

Peamised teemad