11:30 10. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Uudised
lühendatud link
USA presidendivalimised 2016 (105)
3331

Kaitseminister Hannes Hanso kohtus eile, 17. novembril Washingtonis Kapitooliumil vabariiklaste partei mõjukate senaatoritega, arutas julgeolekolukorda maailmas ning rõhutas NATO võtmerolli rahu ja julgeoleku tagamisel kogu maailmas.

TALLINN, 18. november — Sputnik. „Me leidsime koos, et NATO tegevus on keskne Ameerika Ühendriikide, Euroopa ja maailma julgeoleku jaoks tervikuna. Minu vestluspartnerid rõhutasid, et valitud president Donald Trumpi ümbritsevad inimesed, kes mõistavad NATO võtmerolli," ütles kaitseminister Hanso.

„NATO oli, on ja jääb meie julgeoleku tagatiseks ning nõustusime, et ka Euroopa peab ise rohkem panustama. Eesti jaoks on see iseenesestmõistetav," vahendas BNS Hanso sõnu.

Hanso kõneles senaatoritega Ameerika Ühendriikide sõjalise kohaloleku olulisusest Euroopas. Hanso sõnul näeb Ameerika Ühendriikide Senat liitlaskohustusi raudkindlana. Senaator Ron Johnson on senati välisasjade komitee Euroopa alakomitee (Senate Foreign Relations Committee Subcommittee on Europe) esimees ja sisejulgeoleku (Homeland Security) komitee esimees.

Senaator Roger Wicker on senati relvajõudude komitee merejõudude alakomitee (Senate Armed Services Committee Subcommittee on Seapower) esimees ja niinimetatud „Helsingi komisjoni" (Commission on Security and Cooperation in Europe) esimees alates jaanuarist 2017.

Senaator Tom Cotton on senati relvajõudude komitee maa- ja õhuvägede alakomitee (Senate Armed Services Committee Subcommittee on Airland) esimees. Senaator Tom Cottonist on USA ajakirjandus kõnelenud kui ühest võimalikust kaitseministri kandidaadist.

Kaitseminister Hanso sõitis Washingtonist edasi Kanadasse Halifaxi mõjukale julgeolekufoorumile. Lisaks esinemistele esinduslikul Halifaxi julgeolekufoorumil on Hansol plaanis kohtuda veel USA senati delegatsiooniga, mida juhib senaator John McCain ja Ühendkuningriigi ning Prantsusmaa kaitseministritega.

NATO järjekordsel julgeolekukonverentsil, mis seekord leidis aset Riias ja oli pühendatud „agressiivsele" Venemaale, väitis Eesti kaitseminister Hannes Hanso, et kogu süü NATO-ga suhete halvenemise eest lasub Venemaal.

Teema:
USA presidendivalimised 2016 (105)

Samal teemal

Minister Hanso: kõiges on süüdi Venemaa
Eesti suurendab kaitsealast suhtlust Kanadaga
Hanso: NATO lahingugrupid tõstavad heidutuse uuele tasemele
Kui homme andmiseks läheb. Venemaa ja USA kümme tõhusaimat tapariista
Tagid:
julgeolek, Ameerika Ühendriikide Senat, NATO, Roger Wicker, Ron Johnson, senaatorid, Donald Trump, Hannes Hanso, USA

Peamised teemad