16:56 24. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Uudised
lühendatud link
8950

Lätis rehkendati välja, et neidudel tuleb kohtamas käia ainult rahvakaitseväe võitlejatega ja kutsuti neid üles valima „hakkajaid mehi“. Ei ole ju keegi olematuks muutnud demograafilist probleemi ja ka isamaa-armastust tuleb kuidagiviisi edendada.

TALLINN, 18. november — Sputnik. Kogu aeg ühtemoodi elada on kuidagi igav. Seetõttu püstitavad inimesed erinevatel aegadel erinevaid strateegilisi eesmärke. Ostsite tolmuimeja? Nüüd hakkame remondiks raha koguma. Tegite remonti? Tuleb osta uus tolmuimeja. Ostsite väärisesemeid? Nüüd on vaja soetada tõsiseltvõetav uks, et väärtasju ära ei varastataks. Ja püstol — juhuks, kui keegi sisse murrab, teatas raadio Sputnik

Riigid koosnevad inimestest, seepärast on nende harjumusedki inimlikud. Tõsiselt arenenud riigid — nagu Eesti, Läti ja Leedu — püstitavad erinevatel ajajärkudel ikka erinevaid eesmärke. Olid Baltimaade tiigriteks, arendasid majandust, mida igasugustel paariariikidel jäi kadestada, nüüd tuleb ka enda kaitsmise eest hoolt kanda, saada Baltikumi huntideks. Elasid, näe, 2014. aastani rahulikult, järsku aga võtsid kõik korraga kätte ja jõudsid arusaamisele, et julgeolek — see on üle kõige. Ja veeres valla oht, et ohutust ei ole.

Ja moodustus ahel. Julgeolek — see tähendab sõjaväge. Sõjavägi peab olema hirmutav, et ümberringi oleks kõik ohutu. Sõjavägi ilma ohtlike relvadega endast ohtu ei kujuta, tähendab — tuleb soetada midagi kardetavat. Midagi roomavat, midagi lendavat. Letaalset, tõsi, seni ei anta, ainult lendavat, aga seni — saame veel ilmagi hakkama. Siin on, näe, munder, siin on lipp, orkester hakkas mängima — sammu marss.

Näib, et need vähesed patrioodid, kellel on sõdurisaapad, pagunid, mõõk ja trumm, peaksid olema au sees nende silmis, kellel on jalad, piht, rinnad ja launis näolapp. Kuid senimaani nad kuidagi südameid kuumaks ei küta. Einoh, muidugi, isamaa-armastus rõõmustab südant, aga ega ainult süda seda rõõmu vaja — elundeid on kehas hulganisti. Ja mõnesid neist, nagu ka südant, käskida ei saa. 

Aga näe, näiteks Läti transatlantilise organisatsiooni juhatuse liige Juris Ulmanis leiab, et läti neiud peaksid käima ainult rahvakaitseväe võitlejatega. Anname talle sõna: „Teenistus kaitseväes võimaldab stabiilsust, head palka, tõusu karjääriredelil ja palju muidki võimalusi. Minu hinnangul on suureks plussiks ka võimalus kanda sõjaväemundrit, milles mehed näevad väga kenad välja. Naised tunnistavad, et sellised mehed neile väga meeldivad!" Ja edasi: „Daamid, kutsun teid üles ja soovitan teil valida hakkajaid mehi!"

See kõik on õige. Mehest parem võib olla vaid hakkaja mees. Ning pealekauba ei või unustada uusi innovaatilisi arenguid sõjaväelaste ettevalmistuses. Kui paljusid kodanikke Lähis-Idas tõukavad kangelastegudele lihtsad füsioloogilised vajadused ehk täpsemini — nende puudumine. Mille pooles meie halvemad oleme! Tuleb luua sotsiaalkampaania teemal „Mine sõjaväkke — ja see daam on sinu". Või midagi selles laadis.

Lõppude lõpuks on veel ka demograafiline probleem. Sünnitatakse vähe, rohkem surrakse. Patrioodid löövad juba ammu häirekella. Ja isamaa-armastus ise peab kasvama. Varem piisas mõnele venelasele näkku sülitamisest, et seista õiges leeris. Nüüdsel ajal tuleb lisaks sülitamisele võtta end arvele maakaitseväes ja sigitada rassiliselt õigeid lapsi. Niisiis, oldi Balti tiigrid, saadi Balti huntideks. Nüüd on aeg mõelda Balti küülikutele.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
patrioot, sõjavägi, toetus, julgeolek, Juris Ulmanis, Läti, Balti riigid

Peamised teemad