23:51 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1819
  • RUB90.2935
Uudised
lühendatud link
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)
1801

Vabaerakond jääb loodavast Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ning Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) valitsusliidust välja.

TALLINN, 18. november — Sputnik. Vabaerakond ei liitu loodava valitsuskoalitsiooniga, ütles reedel BNS-ile erakonna pressiesindaja. "Välja paistis niiviisi, et kõikide erakondade sees on auahnust ja toiduahelat ja seda ei taheta jagada. See tundub minu meelest olema peamine põhjus," selgitas Vabaerakonna esimees Andres Herkel BNS-ile pärast kohtumist kolme koalitsiooni moodustava erakonna juhiga.

"Tegelikult tuldi meile tegema sellist pool-osaluse ettepanekut, millele me olime juba eelmisel neljapäeval juhatuse tasandil ei öelnud," lisas Herkel. "Ma ei tea väga täpselt, mida see oleks pidanud tähendama. See sissejuhatus oli säärane, et see ei tähenda osalust valitsuskabinetis."

Koolitund, illustratiivne foto
© Sputnik / Павел Комаров

"See oleks tähendanud mingisuguseid koostöövorme riigikogus. Me leidsime, et oma tööd opositsioonis oskame me ise korraldada ja niiöelda roheliste variant ei ole meile vastuvõetav. Ütlesime seda korra veel ja ütlesime seda selgelt," rõhutas Herkel.

"Üks suuremaid põhjusi on see, et niinimetatud Ühtse Venemaa tiib Keskerakonna sees oli kindlasti üks jõujoon, kes meid koalitsioonis näha ei tahtnud. Ma tean, et kõikides erakondades oli nii ühe- kui teistsuguseid lähenemisi ja eks siis valiti Keskerakonna Ühtse Venemaa tiiib Vabaerakonna asemele," leidis Vabaerakonna juht.

Lõpetuseks kinnitas Herkel, et Vabaerakonna fraktsioon hääletab kindlasti riigikogus Jüri Ratasele valitsuse moodustamise õiguse andmise vastu.

Teema:
Eestis on oodata uut valitsuskoalitsiooni (92)

Samal teemal

Reformierakond taunib uue koalitsiooni maksumuudatusi
Maikuust algab madalapalgaliste toetuse maksmine
Koalitsioon lubab tõsta palku
Uus võimalik koalitsioon: Ratas hakkab suitsetama
Koalitsioon on surnud. Elagu koalitsioon!
Tagid:
valitsusliit, koalitsioon, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Vabaerakond, IRL, Keskerakond, Andres Herkel, Eesti

Peamised teemad