19:59 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Uudised
lühendatud link
4813

Venemaa töötab välja uusi relvi, et tagada strateegiline tasakaal, ütles president Vladimir Putin reedel Sotšis sõjaväejuhtide ja relvatöösturitega kohtudes.

TALLINN, 18. november — Sputnik. Venemaa püüab arendada nüüdisaegset relvatehnoloogiat, töötades välja laser-, ülehelikiireid ja robotrelvi, ütles Putin.

President ei maininud ühtki konkreetset relvaprogrammi, kuid sõjaväeametnikud on rääkinud tööst ballistiliste rakettide uute lõhkepeade kallal, mis suudaksid teel sihtmärgi poole vaenlase kaitse eest kõrvale põigata. Juttu on olnud ka lennukitel kasutatavatest laserrelvadest, vahendas BNS.

Putini sõnul täidab Venemaa uusi relvi välja töötades rahvusvahelisi kohustusi. "Perspektiivikaid relvasüsteeme luues me järgime vankumatult rahvusvahelisi kohustusi, mis Venemaa on omal ajal võtnud," ütles president reedesel nõupidamisel.

Seejuures märkis ta: "Kahjuks teame ka seda, et mõni riik on saavutatud lepped, näiteks raketitõrje valdkonnas, samahästi kui katki rebinud." Putini sõnutsi tehakse seda ühepoolsete eeliste saamiseks.

"Märgin sellega seoses veel kord: teeme ka edaspidi kõik vajaliku, et tagada strateegiline tasakaal. Selle muutmise katseid peame äärmiselt ohtlikuks," sõnas president. Ta lisas, et just nimelt Teise maailmasõja järel kujunenud strateegiline tasakaal on võimaldanud maailmal vältida suuri sõdu.

"Meie ülesanne on tõhusalt tasalülitada sõjaline oht Venemaa julgeolekule, sh strateegilise raketitõrje loomise, üleilmse löögi andmise kontseptsiooni ja teabesõja pidamisega," ütles president. Ta märkis, et reedel arutatakse nõupidamisel nimetatud suundas kulgeva töö käiku.

Tagid:
relvaprogramm, relvatehnoloogia, relvatöösturid, sõjaväejuhid, Vladimir Putin, Sotši, maailm, Venemaa

Peamised teemad