08:22 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Uudised
lühendatud link
27831

Eesti lauljanna Margarita Kustinskaja laulis duetti tuntud sensitiivi Ilona Kaldrega. Eesti Sputnik käis ühel pealinnas toimunud stuudiolindistusel, et pärida asjaosalistelt selle ettevõtmise kohta lähemat teavet.

TALLINN, 18. november — Sputnik. Laul, mida nad koos laulsid, kannab pealkirja „Ennustasin". Eksklusiivintervjuus Eesti Sputnikule ütles Margarita Kustinskaja, et selle laulu kirjutas ta ise. Laul räägib armastusest ja sellest, et isiklik õnn on meist igaühe enda kätes. „Mulle tundub, et see laul tuli välja pidulik, jõululik ja hingeline. Sõnadesse püüdsin kätkeda soojust ja südamlikkust," ütleb Kustinskaja. Tema sõnul oli ta juba ammu tahtnud Ilona Kaldrega duetti laulda. Plaanis on teha ka videoklipp — kahekümne esimesel sajandil peetakse täisväärtuslikuks teoseks seda, millega käib kaasas video. Laulu esitajad ei ole aga veel otsusele jõudnud, millisel kujul peaks selle video filmima.

Маргарита Кустинская-Пригожева
© Фото : Евгений Блумберг
Eesti lauljanna Margarita Kustinskaja

„Niipea kui laul on täiesti valmis, saadame ta kohalikule raadiojaamale. Ma loodan, et nad lasevad laulu eetri kaudu ringlusse, kuna ta sobib raadiosaadete formaadiga," lausub Kustinskaja.

Laulu autoriõigused hakkavad plaanikohaselt kuuluma mõlemale: Kustinskajale autorina ja Kaldrele esitajana.

Kes kuidas õnne mõistab

Nagu lausus Ilona Kaldre, on ta alati tahtnud laulda. „Kuid ma olen harjunud tegema kõike kvaliteetselt, nüüd aga andis end kätte juhus teha seda koos professionaalide meeskonnaga. Ja see laul mulle meeldis. Nii sattuski kõik kokku," selgitas Ilona. Ta meenutas, et lapsena osales ta sageli igasugustel laulukonkurssidel. Nii näiteks võitis ta esikoha 1986. aastal lastelaagri Artek muusikakonkursil, esitades laulu „Aljoša". Ilonal on küllaltki kõrge ja kõlav hääl ning laul on meloodiline.

Илона Калдре
© Фото : Евгений Блумберг
Sensitiiv Ilona Kaldre

Uues laulus „Ennustasin" on sõnad: „Ennustasin enesele taevalikku õnne, ennustasin tähesära järgi — kuis siis teisiti". „See laul puges mulle hinge, tänu sellele olin nõus kaasloojaks hakkama. Õnn — see igale inimesele kättesaadav, küsimus on vaid selles, mis kellegi jaoks õnn on. Siin räägitakse sellest, et õnn peitub armastuses, see on naiselik laul. „Võta kuulda, kõik on su enda kätes, kõik on su enda teha." Aga see on juba hoopis teine laul," möönis Kaldre.

Tagid:
sensitiiv, duett, laulja, Margarita Kustinskaja, Ilona Kaldre, Eesti

Peamised teemad