12:04 28. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1025
  • RUB69.0442
Uudised
lühendatud link
9714

Maksu- ja tolliamet algatas miinijahtijalt Sakala leitud maksumärkideta sigarettide ja -alkoholi salakaubaveo asjaolude uurimiseks menetluse, uurimise käigus selgub, kellele salakaup kuulus ning kas tegu oli kuriteo või väärteoga.

TALLINN, 18. november — Sputnik. Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja ütles BNS-ile, et maksu- ja tolliamet alustas kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvide järgi, mis käsitlevad alkoholi ja tubaka käitlemise korra rikkumist, pärast seda, kui ametile laekunud teabe kontrollimisel leiti miinijahtijalt Sakala 50 kasti maksumärkideta sigarette ja alkoholi. Leitud kogus ületab väärteo ja kriminaalkoosseisu piirmäära umbes viiekordselt.

"Kuivõrd miinilaeval Sakala oli kontrollimise ajahetkel enam kui 30 inimest, siis hetkel selgitatakse, kellele leitud alkohol ja sigaretid kuulusid," ütles pressiesindaja BNS-ile. Ta lisas, et uurimise peamine eesmärk on tuvastada, kas mõni meeskonna liikmetest omas alkoholi ja sigarette koguses, mis ületab kuriteokoosseisu piirmäära või on tegemist väärteorikkumisega.

Kriminaalmenetlust alustatakse juhul, kui üks isik käitleb ebaseaduslikult maksumärkideta sigarette või alkoholi üle lubatud koguse. Sigarettide puhul on kuriteo piiriks umbes kümme kasti inimese kohta, alkoholi puhul sõltub see konkreetse alkoholi mahuprotsendist.

Maksu- ja tolliameti tolliosakonna uurijad avastasid eelmisel reedel NATO miinitõrjegruppi kuuluva miinijahtija Sakala pardalt 56 kasti sigarette ning umbes tuhat liitrit kanget ja natuke lahjat alkoholi, mis kõik olid maksumärkideta.

Ametnikud ei avaldanud salasuitsude päritoluriiki.

Juhtumist andis ametile teada mereväe juhatus. Võimaliku salakaubaveo asjaolude väljaselgitamiseks on algatatud kriminaalmenetlus. Aluse meeskonnast ei ole veel kedagi kinni peetud.

"Uurimine käib. Kui paljudele kahtlustus või süüdistus esitatakse, on mul esialgu väga raske kommenteerida," ütles mereväe laevastiku ülem Jüri Saska. Hetkel ei ole teada, kas kapten osales salaveos. Küll aga vastutab ta kõige eest, mis toimub laevas, ütles Saska.

Sakala on praeguseks mereväebaasist lahkunud ja jätkab missiooni. Laeva meeskonda kuulub 34 inimest.

Tagid:
salakaup, mininjahtija Sakala, kriminaalmenetlus, MTA, NATO, Eesti

Peamised teemad