11:29 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
Foto on illustratiivne

Prantsusmaa toob Eestisse tankid ja jalaväe lahingumasinad

© Sputnik / Александр Кондратюк
Uudised
lühendatud link
2320

Prantsuse raske soomusüksus hakkab teenima Tapal Ühenkuningriigi juhitud NATO pataljoni lahingugrupi koosseisus.

TALLINN, 20. november — Sputnik. Prantsusmaa kaitseminister Yves Le Drian kinnitas laupäevasel kohtumisel Kanadas Eesti kaitseminister Hannes Hansole Prantsusmaa ja Eesti usaldusväärset liitlasuhte arengut ning et Prantsusmaa toob järgmisel aastal Eestisse viis Leclerc tanki, kolmteist jalaväe lahingumasinat ja 300 sõdurit, teatas kaitseministeerium.

"Eesti ja Prantsusmaa sõdureid seob relvavendlus Aafrika operatsioonidelt," ütles kaitseminister Hanso, edastas BNS. "Me tajume selgelt, et Euroopa kaitsesse on vaja praegu panustada, suurendades NATO sõjalist kohalolekut Läänemere piirkonnas ja eriti NATO piiririikides."

Kaitseminister Hanso sõnul on Eesti ja Prantsusmaa vahel väga oluline küberkoostöö, sest mõlemad riigid omavad selles valdkonnas märkimisväärseid võimekusi ning meie küberalased väljakutsed on sarnased.

Kaitseministrid Hanso ja Le Drian sõlmisid maikuus Eesti ja Prantsusmaa vahelise eksklusiivse küberkoostöö lepingu.

Prantsuse raske soomusüksus hakkab teenima Tapal Ühenkuningriigi juhitud NATO pataljoni lahingugrupi koosseisus.

Kaitseminister Hanso osaleb Kanadas Halifaxis mõjukal julgeolekufoorumil.

Tagid:
tankid, Leclerc, NATO, Yves Le Drian, Hannes Hanso, Tapa, Prantsusmaa

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  7
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26