18:35 17. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Sojuz alustas Kasahstanist Bajkongõri kosmodroomilt teekonda neljapäeval

Vene kosmoselaev kolme astronaudiga pardal põkkus ISS-iga

© Sputnik / Максим Блинов
Uudised
lühendatud link
2110

Vene kosmoselaev Sojuz kolme astronaudiga pardal saabus laupäeval Rahvusvahelisse Kosmosejaama (ISS), jaamas alustavad neli kuud kestvat missiooni vene, prantsuse ja USA astronaut.

TALLINN, 20. november — Sputnik. Kosmoselaev püüti edukalt kinni, teatas USA kosmoseagentuuri (NASA) kommentaator pärast Sojuzi põkkumist ISS-iga Eesti aja järgi kell 23.58 laupäeva hilisõhtul.

Sojuz alustas Kasahstanist Bajkongõri kosmodroomilt teekonda neljapäeval, edastas BNS.

ISS-is alustavad teenistust venelane Oleg Novitski, prantslane Thomas Pesquet ja ameeriklane Peggy Whitson.

30. oktoobril naasid ISS-ist Maale ameeriklane Kate Rubins, jaapanlane Takuya Onishi ja Vene kosmonaut Anatoli Ivanišin.

Praegu viibivad kosmosejaamas sinna 22. oktoobril saabunud venelased Andrei Borissenko ja Sergei Rõžõkov ning ameeriklane Robert Shane Kimbrough.

ISS tiirleb Maa orbiidil kiirusega 28 000 kilomeetrit tunnis alates 1998. aastast ning on järjepidevalt mehitatud alates 2000. aasta novembrist. Tegemist on näitega USA ja Venemaa koostööst, mida viimase paari aasta pinged ei ole mõjutanud.

Tagid:
kosmos, ISS, Sojuz, Peggy Whitson, Thomas Pesquet, Oleg Novitski, Bajkongõr, Maa

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  19
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  9
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  36