15:24 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Uudised
lühendatud link
2610

Saksa liidukantsler Angela Merkel teatas pühapäeval oma konservatiivsele erakonnale, et taotleb järgmise aasta valimistel neljandat ametiaega, vahendas uudisteagentuur DPA.

TALLINN, 20. november — Sputnik. Paljudes pealinnades ilmselt tervitatakse seda sammu kui märki stabiilsusest pärast Briti Brexiti-hääletust ja Donald Trumpi valimisvõitu USA-s.

Pärast mitu kuud kestnud palavikulisi spekulatsioone ütles ta oma Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) liidritele, et on valmis juhtima partei valimistele, mida on oodata tuleva aasta septembris või oktoobris, edastas BNS.

Merkel on alates 2005. aastast juhtinud Euroopa võimsaima majandusega riiki, kus ametiaegade limiiti pole. Kantsler peaks andma oma erakonna peakorteris pressikonverentsi kell 20.00 Eesti aja järgi.

Järjekordse nelja-aastase ametiajaga jõuaks Merkel samale pulgale oma mentori Helmut Kohliga, kes oli võimul 1982. kuni 1998. aastani.

CDU-s, kus Merkelile selget mantlipärijat silmapiiril pole, tuleb tema otsus kergendusena.

Merkel esindab stabiilsust ja usaldusväärsust neil tormilistel aegadel, sest ta hoiab ühiskonda koos ja seisab vastu populistide lihtsustavale poliitikale, lausus CDU asejuht Julia Klöckner ajalehele Welt am Sonntag.

Tagid:
Brexit, kantsler, Angela Merkel, Saksamaa

Peamised teemad