13:18 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Uudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
9520

Esmaspäeval algab Strassburgis Europarlamendi nelja päevane plenaaristung. Päevakorras on muuhulgas vastumeetmed Venemaa meediaväljaannetele – peamiselt agentuurile Sputnik ja telekanalile RT.

TALLINN, 21. november — Sputnik. Eelseisva diskussiooni Venemaa temaatika on seotud kolmpäeval, 23. novembril hääletusele tuleva resolutsiooniga "ELi strateegilise kommunikatsiooni kohta vastusammuna tema vastu suunatud kolmandate osapoolte propagandale".

Nagu selgub dokumendi tekstist, tegevat Moskva EL suhtes "vaenulikku propagandat". Resolutsiooni autorid leiavad, et vastutegevus sellele teabealasele mõjutamisele pole sugugi vähemtähtis, kui võitlus Islamiriigiga ja kutsub Euroopa Komisjoni üles vastupropagandaprojekti täiendavalt rahastama. Lisaks soovitatakse täiendavalt rahastada telekanalit Euronews, teatab RIA Novosti.

Sputnik Eesti
© Sputnik / Вадим Анцупов

Resolutsioonis märgitakse, et Venemaa valitsuse eesmärgiks on väidetavalt nõrgestada ja lõhestada Euroopa Liitu ja ta "kasutab selleks sihikindlalt erinevaid vahendeid ja instrumente". Seejuures ei figureeri dokumendis enam agentuuri RIA Novosti, mida algselt, komitee hääletusel oktoobris nimetati telekanaliks, mille peale RIA "Rossija Segodnja" peatoimetaja Margarita Simonjan soovitas autoritel endale "põhimõisted selgeks teha".

Resolutsioonil, isegi kui see vastu võetakse, on vaid soovituslik iseloom. Nagu portaal EU Observer varem teatas, võib EL Venemaale informatsioonilise vastutegevuse töögrupp saada miljoni euro suuruse eelarve. Lisaks Venemaa infokanalitele vastutegevusele küsimustele arutavad eurosaadikud plenaaristungil veel olukorda Süürias ja Türgis, samuti Euroopa julgeoleku tugevdamist.

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Anna Fotyga nõuab raha võitluseks Sputnikuga
Läti saadab meediaagentuuri Rossija Segodnja töötaja riigist välja
Natsid ähvardavad Sputniku toimetuse töö blokeerida
Siseministeerium täiendas sõnavabaduse vastaste nimekirja
RT kontode sulgemine tähendab, et "inglanna õiendab häda "
Sõnavabadus Eesti moodi
"Rossija segodnja" juristid saadeti kohe pärast saabumist Lätist välja
Tagid:
vastupropagandaprojekt, propaganda, Sputnik, Euroopa Parlament, RT, maailm, Strasbourg, Moskva, EL, Venemaa

Peamised teemad