16:34 24. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Uudised
lühendatud link
3920

Südamearstid hoiatavad, et kuna ravi kättesaadavus väheneb veelgi, siis 2017. aastal saavad nad ravida vaid erakorralisi haigeid.

TALLINN, 22. november — Sputnik. "Käes on aeg järgmise aasta haigekassa lepingute läbirääkimiseks. Eesti Kardioloogide Selts on püüdnud haigekassaga ravimahtude, samuti ka hinnakirja osas läbi rääkida, kuid kahjuks ei ole see vilja kandnud. Kuna otsesuhtlus haigekassaga on olnud südamehaiguste ravireeglite koostamisel ekspertide arvamusi ja kaasaegseid seisukohti ignoreeriv, siis peame oma kohuseks avalikkust hoiatada," seisab südamearstide pöördumises.

Eesti Kardioloogide Selts hoiatab, et haigekassa kavandatav kahe miljoni euro suurune südamehaiguste raviks ettenähtud raha vähendamine halvab ravi kättesaadavust väga olulisel määral, vahendas BNS.

"Haigekassa kärpis 2016. aastal südamehaigete raviraha kolme miljoni euro võrra ning järgmisel aastal on plaanis veel kahe miljoni euro suurune kärbe. Sel aastal on kaks suurimat kardioloogiakeskust pidanud suuremast osast plaanilisest ravist juba loobuma, sest olemasoleva rahaga saame aidata vaid erakorralist arstiabi vajavaid haigeid. Tehtud otsuste tõttu kannatavad kõige enam südame- ja veresoonkonna haigusi põdevad patsiendid — see haiguste rühm on suurim haigestumise ja surma põhjustaja Eestis, kellele me alates 2016. aastast ei suuda ravi tagada varasemate aastate tasemel," seisab pöördumises.

Südamearstid juhivad tähelepanu, et siiani on haigekassa poolt katmata mitmed väga olulised teenused nagu infarktihaigete invasiivse ravi ööpäevaringne valveteenistus, ehhokardiograafi ööpäevaringne valveteenistus, ööpäevaringne EMO konsultandi valveteenistus, üks kardioloog kuue intensiivravi patsiendi kohta, rütmihäirete kompleksablatsioon, südame veresoonte komplekslaiendamine, südame veresoontesisene piltdiagnostika ja nii edasi.

"Uue kärpega kaob ära ka südamepuudulikkust ravivate stimulaatorite paigaldusteenus. Kõiki neid teenuseid on haiglad kompenseerinud senini teiste teenuste arvelt. Planeeritava kärpe jõustumisel on Eesti esimene riik Euroopas, kus infarktiravi sõltub kellaajast, see tähendab, et see ei ole kättesaadav ööpäevaringselt," lisavad südamearstid.

Samal teemal

Riiklik lepitaja kutsub kokku tervishoiutöötajate ümarlaua
Arstid on valmis valitsusele vastu hakkama
Tervishoiutöötajad võivad alustada uut streiki
Tervis on kallis
Tervishoiutöötajad korraldavad 20. septembril hoiatusstreigi
Tervishoiutöötajad korraldavad hoiatusstreigi
Haigekassa nõukogu soovib valitsuselt lisaraha
Tervishoid allub ravimitootjate survele
Tagid:
rahastus, südamearstid, ravi, Eesti Kardioloogide Selts, Eesti Haigekassa, Eesti

Peamised teemad