02:27 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Uudised
lühendatud link
13821

Salakaubavedamise skandaali sattunud miinijahtija Sakala komandör kaptenmajor Ott Laanemets esitas teisipäeval mereväe juhtkonnale avalduse teisele ametikohale üleviimiseks.

TALLINN, 22. november — Sputnik. Miinijahtija Sakala komandör kaptenmajor Laanemets esitas täna mereväe juhtkonnale avalduse teisele ametikohale üleviimiseks, teatas kaitseväe peastaabi pressiteenistus, vahendas BNS.

Mereväe juhtkond rahuldas kaptenmajor Laanemetsa palve, endine miinijahtija Sakala komandör jätkab oma teenistust mereväe koolis.

2000. aastal tegevteenistust alustanud kaptenmajor Ott Laanemets asus mereväe laevastiku miinijahtija Sakala komandöri ametikohale 2015. aasta augustis.

Kaitseminister Hannes Hanso rahuldas teisipäeval mereväe ülema mereväekapten Sten Sepperi tagasiastumispalve, mereväe ülem võttis tagasi astudes vastutuse miinijahtijal Sakala aset leidnud salakaubaveo eest. Mereväekapten Sepper jätkab teenistust kaitseväe peastaabis vanemstaabiohvitserina.

Maksu- ja tolliameti tolliosakonna uurijad avastasid NATO miinitõrjegruppi kuuluva miinijahtija Sakala pardalt 56 kasti sigarette ning umbes tuhat liitrit kanget ja natuke lahjat alkoholi, mis kõik olid maksumärkideta. Ametnikud ei avaldanud salasuitsude päritoluriiki. Juhtumist andis ametile teada mereväe juhatus.

Maksu- ja tolliamet alustas kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvide järgi, mis käsitlevad alkoholi ja tubaka käitlemise korra rikkumist. Leitud kogus ületab väärteo ja kriminaalkoosseisu piirmäära umbes viiekordselt.

Kuivõrd miinilaeval Sakala oli kontrollimise ajahetkel enam kui 30 inimest, siis hetkel selgitatakse, kellele leitud alkohol ja sigaretid kuulusid, ütles ameti pressiesindaja eelmisel nädalal BNS-ile. Ta lisas, et uurimise peamine eesmärk on tuvastada, kas mõni meeskonna liikmetest omas alkoholi ja sigarette koguses, mis ületab kuriteokoosseisu piirmäära või on tegemist väärteorikkumisega.

Kriminaalmenetlust alustatakse juhul, kui üks isik käitleb ebaseaduslikult maksumärkideta sigarette või alkoholi üle lubatud koguse. Sigarettide puhul on kuriteo piiriks umbes kümme kasti inimese kohta, alkoholi puhul sõltub see konkreetse alkoholi mahuprotsendist.

Tagid:
kontroll, komandör, salakaup, kriminaalmenetlus, Maksu- ja tolliamet, NATO miinitõrjegrupp, miinijahtija Sakala, Sten Sepper, Ott Laanemets, Eesti

Peamised teemad