14:12 22. August 2017
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
USA presidendiks valitud Donald Trump

Trump ei näe huvide konflikti presidendiameti ja ettevõtluse vahel

© AFP 2017 / Don EMMERT
Uudised
lühendatud link
USA presidendivalimised 2016 (100)
1310

USA presidendiks valitud Donald Trump rõhutas teisipäeval antud usutluses, et presidendiks saades ei teki tal oma äride ja uue ametiga seoses huvide konflikti, kuid ei täpsustanud, kuidas kavatseb seda tagada.

TALLINN, 23. november — Sputnik. Küsimus sellest, kuidas kavatseb Trump täita oma ametikohustusi ja samaaegselt hallata välismaal asuvaid miljardeid dollareid maksvaid varasid, vahendas BNS.

"Teoorias saaksin juhtida oma äri täiuslikult ja juhtida riiki täiuslikult. Taolist juhtumit pole varem olnud," tsiteeris New York Times Trumpi.

Donald Trump
© Sputnik / Alexey Filippov

"Eeldasin, et tuleb luua mingit tüüpi fond või midagi sellist, aga ei tule," lausus Trump. "Samas tahaksin teha midagi, et kaks vastutusala üksteisest eraldada," lisas ta.

Trump on seni öelnud, et tema ärisid hakkavad juhtima tema lapsed. USA eetikaseadus on selles küsimuses leebe — Trump ei pea oma äriportfelli käest andma.

Põhiseadus sätestab, et ükski föderaalametnik ei saa välisriigi valitsuselt saada "ametihüve", kuid see ei tähenda, et ta ei saa teha välismaal äri eraisikutest partneritega.

Trump ütles usutluses, et teoorias saaks ta jätkata oma firmades tšekkide allkirjastamist, kuid üritab seda nüüd lõpetada ning anda ettevõtted üle oma lastele. Trumpi sõnul on tema hotell Washingtonis nüüd rohkem väärt kui varem, sest presidendivalimiste järel on tema bränd "kuumem".

Trump vannutatakse ametisse 20. jaanuaril.

Teema:
USA presidendivalimised 2016 (100)

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  4
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  24
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  11