07:57 16. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1643
  • RUB72.4844
USA presidendiks valitud Donald Trump

Trump ei näe huvide konflikti presidendiameti ja ettevõtluse vahel

© AFP 2018 / Don EMMERT
Uudised
lühendatud link
USA presidendivalimised 2016 (102)
1310

USA presidendiks valitud Donald Trump rõhutas teisipäeval antud usutluses, et presidendiks saades ei teki tal oma äride ja uue ametiga seoses huvide konflikti, kuid ei täpsustanud, kuidas kavatseb seda tagada.

TALLINN, 23. november — Sputnik. Küsimus sellest, kuidas kavatseb Trump täita oma ametikohustusi ja samaaegselt hallata välismaal asuvaid miljardeid dollareid maksvaid varasid, vahendas BNS.

"Teoorias saaksin juhtida oma äri täiuslikult ja juhtida riiki täiuslikult. Taolist juhtumit pole varem olnud," tsiteeris New York Times Trumpi.

Donald Trump
© Sputnik / Alexey Filippov

"Eeldasin, et tuleb luua mingit tüüpi fond või midagi sellist, aga ei tule," lausus Trump. "Samas tahaksin teha midagi, et kaks vastutusala üksteisest eraldada," lisas ta.

Trump on seni öelnud, et tema ärisid hakkavad juhtima tema lapsed. USA eetikaseadus on selles küsimuses leebe — Trump ei pea oma äriportfelli käest andma.

Põhiseadus sätestab, et ükski föderaalametnik ei saa välisriigi valitsuselt saada "ametihüve", kuid see ei tähenda, et ta ei saa teha välismaal äri eraisikutest partneritega.

Trump ütles usutluses, et teoorias saaks ta jätkata oma firmades tšekkide allkirjastamist, kuid üritab seda nüüd lõpetada ning anda ettevõtted üle oma lastele. Trumpi sõnul on tema hotell Washingtonis nüüd rohkem väärt kui varem, sest presidendivalimiste järel on tema bränd "kuumem".

Trump vannutatakse ametisse 20. jaanuaril.

Teema:
USA presidendivalimised 2016 (102)

Peamised teemad