03:26 20. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
25. novembril alustavad kolm Läti blogijat Valentin Rožentsov, Aleksei Stetjuha ja Roberts Vitsups reisi Riiast Siberisse, et kirjeldada Smolenski ja Omski oblastis, Baškiirias ja Krasnojarski krais elavate läti kogukondade elu

Sputnik Latvija käivitab projekti Venemaal elavatest lätlastest

©Sputnik
Uudised
lühendatud link
3420

Infoagentuur ja raadio Sputnik Latvija käivitab uue projekti Venemaal elavatest lätlastest „Naiivsed rändurid: Riiast Siberisse“.

TALLINN, 23. november — Sputnik. 25. novembril alustavad kolm Läti blogijat Valentin Rožentsov, Aleksei Stetjuha ja Roberts Vitsups reisi Riiast Siberisse, et kirjeldada Smolenski ja Omski oblastis, Baškiirias ja Krasnojarski krais elavate läti kogukondade elu.

Reisi jooksul peatuvad populaarsed blogijad Moskvas, et kohtuta Venemaal elavate tuntud lätlastega. Reportaaže Venemaal elavate läti kaasmaalaste elust, reisimärkmeid, muljeid ja fotosid hakatakse avaldama reisi edenedes Sputnik Latvija võrgulehe erirubriigis. Otseülekanded riputatakse väljaande Facebooki kontole.

Aleksei Stetjuha kommenteeris projekti käivitamist nii: „Sõidame kolmekesi. Kaks venelast ja lätlane. Igaühel meist on oma arusaamine ajaloost, oma arvamus reisikaaslastest ja oma tõde."

Roberts Vitsups märkis: „Ma sõidan vabatahtlikult sinna, kuhu kunagi küüditati mu vanaisa. Ma sõidan lätlaste juurde, kes sinna jäid. Ma lähen otsima tõde. Fotograafia keeles ei ole valelikke varjundeid. See lubab end väljendada maksimaalselt objektiivselt."

Sputnik Latvija alustas tööd 2016. aasta veebruaris. Agentuuri aktivad koosnevad läti- ja venekeelsest informatsiooniportaalist ja raadioväljaandest. Sputnik Latvija on kümnetes riikides asuvate multimeedia esindustega rahvusvahelise infoagentuuri ja raadio allüksus.

Sputnik haldab võrgulehti enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalraadiot, mobiilirakendusi ja kontosid sotsiaalvõrgustikes. Sputnik ööpäevaringsed uudistevood ilmuvad inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Tagid:
küüditamine, reportaaž, Läti Sputnik, Roberts Vitsups, Aleksei Stetjuha, Läti, Venemaa

Peamised teemad